Van'da terör yandaşı 3 kişi tutuklandı

  • Giriş : 11.03.2008 / 17:11:00

Van'ın Başkale ilçesine bağlı Koçdağı köyünde terör örgütü ile işbirliği içinde olduğu belirtilen 3 kişi yakalandı. Şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre Başkale İlçe Jandarma Komutanlığı sivil ekipleri tarafından Koçdağı köyünde ikamet eden E.A.'nın PKK terör örgütü ile işbirliği içinde olduğu, ev ve eklentilerinde örgütsel malzeme bulundurabileceği ve terör örgütüne mali destek sağlamak maksadıyla uyuşturucu madde ticareti ile uğraştığı yönünde bilgiye ulaşıldı.

Yapılan çalışmalar üzerine şahsın ev ve eklentilerine baskın düzenlenerek yapılan aramada, evin oturma odasında bulunan yatakların alt kısmında bir G3-A4 marka piyade tüfeği, 8 piyade tüfeği şarjörü, şarjörlere takılı vaziyette 403 fişek, 2 kütüklük ile bir adet hücum yeleği ele geçirildi. Aynı evde bulunan ve Irak uyruklu olan M.R. (19) ve H.E. (18) yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan E.A(29), M.R. (19) ve H.E.(18) yapılan sorgulamalarından sonra çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Başkale Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious