Van'da teröre lanet mitingi

Van'da teröre lanet mitingi .10863
  • Giriş : 28.10.2007 / 14:56:00

Van'da yapılan Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katılan binlerce öğrenci ve genç, terör örgütünü protesto ederek, aleyhinde slogan attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurtuluş Parkı'nda başlayan yürüyüşe Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, Başsavcı Yahya Akçadırcı, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, diğer kamu kurumlarının temsilcileri, öğrenciler ve kalabalık vatandaş grubu katıldı. Sessiz bir şekilde başlayan yürüyüşe katılan gençler ve öğrenciler açtıkları pankart ve attıkları sloganlarla terörü protesto etti. Yürüyüşe katılan ellerinde Türk bayrakları yürürken kalabalık bazı gruplar dev Türk bayrakları açtı. 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez', 'Türk-Kürt kardeştir, PKK kalleştir' gibi sloganlar atttı. Yürüyüşte, 'Bir gece ansızın 21 Diyarbakır, 82 Musul, 83 Kerkük' dövizinin taşındığı görüldü.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yürüyüşün yapıldığı güzergahlarda yoğun güvenlik önlemleri aldı. Valilik önünde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious