Van'da Türk bayrağına çirkin saldırı!

  • Giriş : 17.02.2006 / 00:00:00

Van'da bir Sağlık Ocağı'nda bulunan Türk bayrağı, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından direğinden indirilerek yakılırken, Valilik olayı yapanların ildeki huzur ortamını bozmak istediklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türk bayrağını yakan kişilerin ocağın flamasına ise el sürmedikleri öğrenildi. Sabah ocağa gelen görevli, bayrağın direkte olmadığını görünce etrafta arama yaptı ve bahçe giriş kapısının yanında yakılmış vaziyette buldu. Görevli, daha sonra olayı polise haber verdi.

Olayla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, çevrede yaptıkları incelemenin ardından detaylı inceleme için Türk bayrağını kağıt bir torbaya koyarak kriminal laboratuara gönderdiği vurgulandı. Emniyet güçleri olayla ilgili olarak geniş çaplı araştırma başlatırken, Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada çirkin olay kınandı.

Yapılan açıklamada, olayı çıkaranların Van'da huzur ortamını bozarak toplumsal barışı ortadan kaldırmak amacı taşadığı vurgulandı. Bu tür menfur saldırılarla amaçlarına ulaşamayacakları belirtilen açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti gücünü ve meşruiyetini vatandaşlarından almaktadır. Vatandaşlarımızın ülkemizin ortak değerleri olan vatanın bölünmezliği ve milletimizin bütünlüğü konusundaki hassasiyeti ve bilinci bu gibi oyunları boşa çıkaracaktır. Güvenlik kuvvetlerimiz failleri bulup adli mercilere teslim etmek üzere gerekli çalışmaları yapmakta olup, olayın faillerinin yakalanması konusunda Vanlı hemşerilerimizin güvenlik kuvvetlerine gerekli desteği vereceğinden kuşkumuz bulunmamaktadır. Bütün yurttaşlarımızın devletimize güvenmesi, bundan sonra buna benzer çirkin eylemler konusunda uyanık bulunması ve en küçük kuşkulu durumda bile güvenlik kuvvetlerini haberdar etmesi büyük önem taşımaktadır." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious