Van'da uyuşturucu operasyonu

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Van'da uyuşturucu operasyonunda polis birinin peşine düştü, 4'ü otobüse düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van'da bir uyuşturucu satıcısını takibe alan polis, bindiği otobüse operasyon düzenleyince otobüsün şoförü ve muavinin zulada, başka bir kişinin ise bel kuşağında eroin sakladığı ortaya çıktı.
Operasyonda birbirinden habersiz uyuşturucu taşıdıkları belirlenen 5 kişi toplam 47 kilo 817 gram eroin maddesiyle ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri uzun süre birçok suçtan aranan F.Ş. isimli şahsı takibe aldı. Polis, F.Ş.'nin Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinden otobüse binerek Mersin'e hareket ettiğini bilgisine ulaştıktan sonra operasyon başlatıldı.

Yolcu otobüsü Gevaş ilçesi yakınlarında polis tarafından durduruldu. Narkotik köpeği Şadov'un da kullanıldığı operasyonda otobüsün bagajında F.Ş.'ye ait eşyalar arasında 6 kilo 40 gram eroin bulundu. Üzerinde M.D. sahte kimlik bulunan F.Ş.'nin bundan başka 3 ayrı sahte kimlikle çeşitli suçlara bulaştığı bildirildi.

Otobüste yapılan aramada zulalı kısımlarda otobüs şoförü V.E. ve muavini M.Z.A.'ya ait 17 kilo 299 gram eroin ele geçirildi. Aynı otobüste T.K. isimli şahsın paniğe kapıldığını gören polis şahıs üzerinde yaptığı aramada bel kuşağı arasında 2 kilo 74 gram eroin maddesi buldu. Yakalanan T.K.'nın polise, "Şansa bak ya ben bu otobüse nerden bindim" dediği öğrenildi. Otobüsün sahibi M.Ş.T. de operasyon kapsamında gözaltına alındı.

Şahısların yapılan sorgulamasından sonra aynı kişilerle bağlantılı olduğu belirtilen M.D. isimli kişiye İstanbul'da operasyon yapıldı. Bu kişiyle birlikte 22 kilo 400 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, belinde kuşak ile yakalanan T.K.'nın araba ve bagajda uyuşturucu çıkmasına kendileri gibi şaşırdığını söyledi.

Kesmez, "Olaylarla ilgili toplam 5 şahıs yakalanmış, şahıslardan bir tanesi sahte kimlikli ve Giresun'dan cezaevi firarisi, Edirne ile Gevaş ilçemizden de aranan şahıs olarak tespit edildi." dedi.

Yakalanan 6 kişi yapılan sorgulamalarının ardında adli mercilere sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious