Van'da uyuşturucu operasyonu

Van'da uyuşturucu operasyonu.5325
  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Van polisi kentte uyuşturucu tacirlerine yönelik yaptığı 2 ayrı operasyonda 208 kilo 983 gram eroin ile 57 kilo 201 gram toz esrar ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Narkotik Ekipleri, 3 ay önce Afganistan'dan getirilip İran üzerinden Türkiye'ye sokulan uyuşturucu trafiğini takibe aldı.

Narkotik polisi, Türkiye'ye sokulan uyuşturucuyu İstanbul ve Avrupa pazarına götüren şebekeyi takibe alarak Girlevik Şelalesi ismi verilen operasyonun düğmesine bastı.

A.H. yönetimindeki kamyon Gürpınar Polis Kontrol Noktası'nda durdurularak narkotik köpeklerin yardımı ile araç üzerinde arama yapıldı. Kamyonun sağ ve sol dingillerinin içerisine zulalanmış 208 kilo 983 gram eroin maddesi bulundu.

Narkotik polisi bir ihbarı değerlendirerek, içinde R.G.'nin bulunduğu F.A. yönetimindeki bir kamyonu Erçek Gölü mevkiinde durdurdu. Araçta yapılan aramada yine diğer operasyonda olduğu gibi kamyonun sol iç ve dış dingillerinin içerisinde zulalanmış 57 kilo 201 gram toz esrar maddesi elegeçirildi.

Göz altına alınan 3 zanlının polisteki sorgusunda yakalanan uyuşturucu madde ile bağlantısı tespit edilen N.C., M.V.K., A.N. ve P.F.S. isimli şahıslar da gözaltına alındı. Yapılan sorgulamaların ardında adliyeye sevk edilen 7 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Van Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, uyuşturucunun Afganistan, Pakistan, İran ve Türkiye üzerinden avrupa ülkelerine gönderilmek istendiğini söyledi.

Geçen yıl 2,5 ton uyuşturucu ele geçirerek rekor kırdıklarını hatırlatan Kesmez, bu yıl hedeflerinin 2,5 tonu geçtiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious