Van'da vekil ebe-hemşire alınacak

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sağlık alanında yaşanan sıkıntılara çözüm için şimdi vekil ebe ve hemşire dönemi başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eylül ayı içerisinde Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda Van'da Ebe ve Hemşire açığı bulunan Köy Sağlık Evleri, Köy Sağlık Ocakları ve Belde Sağlık Ocakları için 2006 Eylül ayı içerisinde 140 ve 2007 Ocak ayı içerinde 115 Vekil Ebe ve Hemşire alımının gerçekleştirileceği açıklandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, vekil ebe ve hemşire ataması ile ilgili olarak Köy Sağlık Evleri, Köy Sağlık Ocakları ve Ebe/Hemşire ihtiyacı bulunan Belde Sağlık Ocaklarının yapılacak olan atamalarla İlde ki Ebe ve Hemşire açığının en aza indirileceğini söyledi.

Özer, "Sağlık Hizmetlerinin kalitesi ve etkinliği bu şekilde artacaktır. İlimizde 29 Eylül 2006 tarihine kadar başvurular kabul edilecektir. Müracaatlar İl Merkezinde Sağlık Müdürlüğüne, İlçelerde ise Kaymakamlığa müracaat yapılacaktır" dedi.

Sağlık Bakanlığı (Personel Genel Müdürlüğü) (www.personel.saglik.gov.tr ) Web sitesinde ve Van Valiliği (www.van.gov.tr) Web sitesinden konuyla ilgili bilgi alınabileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious