Van'da yaralanan göstericilerden biri hayatını kaybetti

Van'da yaralanan göstericilerden biri hayatını kaybetti.18218
  • Giriş : 23.03.2008 / 11:26:00
  • Güncelleme : 23.03.2008 / 11:27:28

Van'da dün şehrin geneline yayılan olaylarda, yaralanan 38 göstericiden biri öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Van'da dün DTP binası önünde başlayan ve şehrin geneline yayılan olaylarda yaralanan 38 göstericiden biri tedavi gördüğü hastanede öldü.

Alınan bilgiye göre, DTP İl Başkanlığı önünde yapılan yasadışı gösteri sonrası meydana gelen olaylarda yaralanan göstericilerden Zeki Erinç, tedavi gördüğü Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Valilik ve Emniyet Müdürlüğü ile DTP İl Başkanlığı'nın karşılıklı yaptıkları sert açıklamalar sonrası 22 Mart Cumartesi günü parti binası önünde Nevruz'un kutlanacağı İl Başkanı Abdurrahman Doğar tarafından açıklanmıştı. Dün sabah saatlerinde parti binası önüne gelen yaklaşık 500 kişilik grup, terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıp onları simgeleyen afişler açınca polisten uyarı gelmişti. Uyarıları dikkate almayan gruba polis daha sonra müdahale etmiş ve ara sokaklara dağılan grup çarşı merkezi başta olmak üzere birçok mahalleyi savaş alanına çevirmişti.

Yapılan yasadışı gösteride polisle çatışan gruplar içerisinde 1'i ağır 15 polis ile 38 gösterici çeşitli yerlerinden yaralanmış, göstericilerden 3 tanesi ağır yaralı olarak Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile YYÜ Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Ağır yaralı olarak yoğun bakıma alınan Zeki Erinç isimli gösterici yapılan tüm müdahalelere rağmen gece geç saatlerde yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious