Vanlı futbolcular ölümden döndü

  • Giriş : 12.01.2008 / 15:00:00

Van Belediyespor Süper Gençler takımı, Malatya'da yapacakları maç için gittikleri yolda ölümden döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya Süper Gençler Takımı'yla yapacakları maç için 24 kişilik kafile ile Malatya'ya giden Van Belediyespor Süper Gençler takımı, yolda büyük bir faciayı kıl payı atlattı.

Yolda seyir halinde iken Elazığ'a 3 kilometre kala otobüsün lastiği patladı. Uykuda olan futbolcu ve teknik kadro otobüsten indi. Otobüs oyuncuların aşağı inmesinden hemen sonra motor kısmından alev aldı. Herhangi bir patlamaya karşı olay yerinden futbolcular uzaklaştırıldı.

İçinde 2 şoför, 2 malzemeci, 2 antrenör ve 18 sporcu bulunan otobüsün hangi nedenle yandığı araştırılırken, cumartesi günü oynanacak maçın da iptal edildiği bildirildi.

Takım kaptanı Tanju Öntürk, otobüsün lastiğinin patlamasıyla dışarı çıktıklarını ve otobüsün aniden alev aldığını söyledi.

Öntürk, "Otobüsten herhangi bir patlamaya karşı uzaklaştırıldık. Uzaktan aracımızın yanışını çaresiz gözlerle izledik. Bu esnada da itfaiyeye haber vermiştik. İtfaiye de geç gelince araç tamamen kül oldu. Araçta eşofman, kimlik, kredi kartları, dizüstü bilgisayar, Futbol topları ve tüm malzemelerimiz yandı. Yoldan geçen Van firmalarına ait 2 otobüsle Elazığ Merkez Jandarma Komutanlığı'na gittik. Burada ifadelerimizi verdikten sonra federasyonun ayarladığı bir araçla Van'a geri döndük. Çok korkunç dakikalar yaşadık." dedi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious