Vanlılar Bakan Çelik'e sahip çıkıyor

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Vanlılar hemşehrileri Bakan Çelik'e sahip çıkmak için imza topluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Lideri Deniz Baykal ve bazı milletvekillerinin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkındaki sert tavırları hemşehrilerini harekete geçirdi.

Bakan Çelik'e destek için başta Belediye Başkanı Burhan Yenigün olmak üzere belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, il genel meclis üyeleri ve 150 muhtarın imzalı bildiri yayınlandı. Başkan Yenigün, Türkiye'nin karanlık günlere dönmemesi ve birlik beraberliklerini korunması için böyle bir karar aldıklarını söyledi.

CHP Lideri Deniz Baykal'a hitaben hazırlanan bildiriyi yapılan basın toplantısında okuyan Yenigün, "2 dönemdir Van milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TMMM) Van'ı ve halkını hakkıyla temsil eden Milli Eğitim Bakanı'mızı haksız, mesnetsiz ve hasmane bir biçimde eleştiriyorsunuz. Bakan olduğu günden beri Türk milli eğitimini daha iyiye ve güzele doğru götürmeye çalışan, gecesini gündüzüne katarak gayret gösteren Bakanımıza yönelik bu tasvip edilmez tavrınızı, Van'a ve biz Vanlılar'a karşı takınılmış bir tavır olarak değerlendiriyoruz. Bakanımızın her zaman yanında olduğumuzu ve mevcut tavrınızın bu tüm imza sahiplerini ve temsil ettiğimiz kesimleri rencide ettiğinizi bilmenizi isteriz." ifadeleri yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious