Vatan Caddesi trafiğe kapatılacak

Vatan Caddesi trafiğe kapatılacak.16554
  • Giriş : 19.09.2008 / 21:18:00

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü törenleri için Vatan Caddesi ve bağlantılı yollar trafiğe kapatılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yıl dönümü tören provasının yapılacağı 21 Eylül ile törenin gerçekleştirileceği 6 Ekimde, Vatan Caddesi ve bağlantılı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 6 Ekimdeki resmi geçit töreninin provasının 21 Eylül Pazar günü gerçekleştirileceği belirtildi.

Tören ve prova günlerinde saat 07.00'den itibaren Vatan Caddesi ve bağlantılı yolların, Hal Yolu bitimi-E 5 Cevizlibağ tünel sapağından, Aksaray metro istasyonuna kadar çift yönlü olarak trafiğe kapatılacağı kaydedildi.

Açıklamada, vatandaşların alternatif yolları kullanmaları gerektiği belirtilerek, şöyle denildi:

''D-100 Karayolundan Vatan Caddesine gidecek sürücülerin, Haliç tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray veya Haliç tüneli, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametini, E-80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Milliyet Gazetesi karşısından TEM istikametini, sahil yolunu kullanacak sürücülerin Yenikapı, Kumkapı, Sirkeci istikametini, Vatan Caddesini kullanarak Fatih ilçesindeki hastanelere gelecek gerek ambulans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin, sahil yolunu tercih ederek Samatya'dan veya Halk Ekmek Fabrikası önünden Ulubatlı köprü üzerini takiben Topkapı tünel içinden Millet Caddesini kullanarak Cerrahpaşa, Çapa, Haseki hastaneleri istikametini, Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücülerin, Atatürk Bulvarı, Aksaray ve Millet Caddesi güzergahını kullanmaları gerekmektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*