Vatan Dergi Grubu'nda istifa şoku

Vatan Dergi Grubu'nda istifa şoku.10374
  • Giriş : 24.09.2008 / 15:09:00

DG'de bütün dengeleri alt üst bir istifa yaşandı. Fortune'u çıkaran Murat Sabuncu, kendisinden tenkisat için isim istenince istifa etti.Murat Sabuncu'nun istifası VDG'de büyük bir şaşkınlık yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalışanlarını koruyup kollayan müdür olarak bilinen Sabuncu, bayramdan hemen önce kendisinden işten çıkarmak için liste istenince istifa resti çekti. Sabancu, Fortune'a Gazeteport'tan gelmişti.

Küçülme devam ediyor!

Murat Sabuncu'nun istifa haberiyle sarsılan Vatan Dergi Grubu, asıl büyük şoku üç gün önce haftalık Tekborsa adlı derginin topyekün kapatılmasıyla yaşamıştı. Vatan Gazetesi geçtiğimiz aylarda Aydın Doğan'a satılınca Vatan Dergi Grubu Zafer Mutlu ailesinde kalmıştı. O nedenle VDG, Mutlu Ailesi'nin finansman gücüyle çıkıyordu. Süreç içerisinde beklenen büyüme ve reklam girdisi sağlanmayınca da VDG de küçülme kararı alındı.

Tenkisat olacak mı?

Fortune dahil gruba ait birçok dergide (Madam Figaro, İnstyle, Boxer gibi) küçülme projesi kapsamında tenkisat gündeme geldi. Fakat ilk tenkisat hareketi VDG'nin etkili ismi olan Murat Sabuncu'dan beklenmedik bir tepki görünce süreç şimdilik durdu. Fakat kısa süre içerisinde bu dergi grubunda tenkisatlar için yeniden düğmeye basılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*