Vatan gazetesi Başbakan Erdoğan'ı böyle sansürledi

Vatan gazetesi Başbakan Erdoğan'ı böyle sansürledi.13560
  • Giriş : 23.06.2008 / 00:41:00
  • Güncelleme : 22.06.2008 / 23:58:25

CHP'li vekilin iddialarını manşetine taşıyan Vatan, Erdoğan'ın cevabını bakın sansürledi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nün harcamalarının detaylı olarak açıklanmasını istemiş, "Harcamalar hangi nedenle ve hangi faaliyetler için yapıldı? Harcama kalemlerinin ayrı ayrı tutarı nedir?" sorusunu yöneltmişti.

İddiaları manşetinden duyuran Vatan, sıra Erdoğan'ın cevabını yayınlamaya gelince yan çizdi. Başbakan'ın sözlerini 'makaslayan' gazetede bakın hangi bölümler yer almadı? İşte Anadolu Ajansı'nın geçtiği Erdoğan metni...

Erdoğan: Gazete patronuna hesap vermeyiz

Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nün harcamalarındaki artışla ilgili habere tepki gösterdi. Başbakan, “Gazete patronuna hesap vermeye mecbur değiliz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından yaptırılan 1.237 afet konutunun da aralarından bulunduğu çeşitli tesislerin açılış ve temel atma törenlerinde bir konuşma yaptı.

Erdoğan, konuşmasında Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’nün harcamalarındaki artışla ilgili bir gazetede yer alan habere tepki gösterdi.

Erdoğan, şöyle konuştu: “Başbakan’ın özel kalemi şu kadar para harcamış diyorlar, ana muhalefet partisinin lideri... Sayın Baykal, meydanlardaki aslı astarı olmayan vermiş olduğun rakamlara bir yenisini daha ilave ediyorsun. Şunu bir defa bilmen lazım. Sadece ben bugün bir medya organının yalan yanlış bir haberini düzeltmek için bunu söylemek durumundayım. Bakınız, devletin başbakanlık makamında bir örtülü ödenek denilen, bütçede yer alan kalemlerdir. Bu örtülü ödenekten nerelere para harcanacağı yasa ile belirlenmiştir. Bunun hesabını biz bu gazetenin patronuna vermek zorunda değiliz.

Yasa neyi ön görüyorsa, yapılan odur. Bunun dışında da herhangi bir şey söz konusu değildir. Bu güne kadar gelen bütün Başbakanlar bunu nasıl değerlendirdiyseler, aynı şekilde 58, 59, 60. hükümetlerin Başbakanları da bunu böyle değerlendirir. O medya organının mensuplarına da, patronuna da söylüyorum, milletimi aldatmayın. Çünkü biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmediğimiz için halkımızın gönlünde yer bulduk. Bu düzmece haberlerle AK Parti iktidarına gölge düşüremezsiniz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious