Vatan gazetesi vergi kaçırmış

Vatan gazetesi vergi kaçırmış.11728
  • Giriş : 17.05.2008 / 12:58:00

Vatan gazetesinin, kurulduğu 2002 yılından bu yana Mecidiyeköy'deki binasının dış cephesine aldığı reklamlar için vergi ödemediği ortaya çıktı. Belediye vergi ödemeden binanın dış cephesine koyulana reklamların sökülmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zafer Mutlu tarafından 2002 yılında kurulan, bugünse Aydın Doğan'a ait olan Vatan Gazetesi'nin Mecidiyeköy'deki binasına aldığı reklamlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Belediye, gazete yönetiminden, vergi ödemeden binanın dış cephesine koyduğu reklamları sökmesi için tebligatta bulunuldu.

METREKARESİ 2 BİN YTL

Belediyeler, tüm ticari işletmelerin astığı her çeşit levha ve bez afişlerden, ışıklı ve projeksiyonlu ilan ve reklamlardan, metrekaresi üzerinden "ilan ve reklam vergisi" alıyor. İşletmeler ana yol üzerine reklam asmak için, kanun gereği büyükşehir belediyesine, "ilan ve reklam vergisi", "yer tahsis parası" ile "tabela asma ve bakım parası" adı altında, üç ayrı vergi ödüyor. Şişli ve Mecidiyeköy gibi önemli merkezlerde, binanın dış cephesine reklam asmanın maliyeti metrekare başına 2 bin YTL'den fazla.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious