Vatan Gazetesi'nde her zamanki akıl almaz çarpıtma!

Vatan Gazetesi'nde her zamanki akıl almaz çarpıtma!.6975
  • Giriş : 20.11.2007 / 22:29:00

Vatan'dan yine akıl almaz çarpıtma. THY'nin sponsorluğu neden rahatsız ediyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vatan Gazetesi yine çarpıttı. Gazete bugün "THY'den ilginç sponsorluk" manşetiyle çıktı.

Gazete Türkiye'nin tanıtımı için birçok bilimsel, sportif ve kültürel etkinliğe sponsor olan Türk Hava Yolları'nın "Uluslararası adalet sempozyumu"na sponsor olmasını büyük bir skandal gibi okuyucusuna aktarmaya çalıştı. THY'nin 2007 yılında 111 organizasyona sponsor olduğunu görmezden gelen Vatan, okuyucunun gözünde yine zor duruma düştü.

Vatan gazetesi ne amaçladığı belli olmayan bir manşete daha imza attı. Çarpıtma haberleri sebebiyle her seferinde zor durumda kalan vatanın son manşeti "THY'den ilginç sponsorluk" oldu.

Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayan birçok organizasyona destek veren Türk Hava Yolları'nın, Uluslararası Adalet Sempozyumuna sponsor olması Vatan Gazetesi'ni rahatsız etti.

Gazete aslında 10 bin YTL'yi ancak bulan sponsorluğu dev puntolarla manşetine taşıyarak Türk Hava Yolları'nı ve organizasyonu zan altında bırakmaya çalıştı. Vatan, haberle ortada gizli kapaklı bir şeyler dönmüş havası estirmeye çalıştı.

Olayı çarpıtmayı tercih eden gazete haberinde, THY'nin sadece 2007 yılında 111 organizasyona sponsor olduğundan hiç bahsetmedi. THY bugüne kadar Kızılay derneği, Universiad oyunları, Dokuz Eylül ve Boğaziçi Üniversiteleri, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu gibi onlarca organizasyona sponsor oldu. Hem de bir çoğuna yüzde yüz ulaşım desteği vererek.

THY son olarak Uluslararası adalet sempozyumu için dünyaca ünlü 90 bilim adamının Türkiye'ye gelmesine sponsor oldu. Üstelik sponsorluk oranı diğerlerine göre çok çok düşüktü.

Türk Hava Yollarından yapılan açıklamada kurumun bu işten kar bile ettiği anlatılıyor.

Türk Hava Yolları yetkilileri 90 kişilik bir grubun THY'yi tercih etmesi halinde zaten ciddi indirim yapıldığını ifade ediyor. Ayrıca talebin az olduğu kış döneminde uçakların dolduğuna dikkat çekiliyor. Veriler THY'nin her açıdan bu işter karlı çıktığını gösteriyor.

Gerçekler alta alta konulduğunda Vatan Gazetesi'nin Sempozyumda Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin konuşulmasından duyduğu rahatsızlığın dışında, bu manşet için başka bir sebep gözükmüyor. Böylece; bir kez daha çarpıtan gazete bir kez daha kamuoyu nezdinde zor duruma düşüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious