Vatan Gazetesi'nden çirkin oyun!

Vatan Gazetesi'nden çirkin oyun!.18127
  • Giriş : 08.05.2008 / 22:25:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:22:56

Vatan'ın habercilik anlayışı gazeteci-yazarlar tarafından utançla izleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hazırlanma sürecinde mesleki ve etik kuralların hemen hiçbirine uyulmayan haberler, İstanbul Çavuşbaşı'nda yaşayan ve olaya şahit olan vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Çevre sakinlerinin Samanyolu Haber mikrofonlarına anlattığı birbirinden ilginç iddialar ise oynanmak istenen oyunun ne denli çirkin olduğu konusunda fikir verdi: "Buraya çarşaflı üç kadın getirdiler. Onların fotoğraflarını çektiler. Biz tepki gösterince de birlikte aynı arabaya binip kaçtılar."

Vatan Gazetesi'nin "bir muhabirinaa haksız yere saldırıya uğradığı gerekçesiyle" günlerdir büyük puntolarla devam ettiregeldiği haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Yaşanan olayın gerçek yüzünü araştırmak üzere bölgeye giden Samanyolu Haber ekipleri bölge halkının medyaya karşı çok tepkili olduğunu gördü. Tepkinin sebebi Vatan Gazetesi'nde yer alan haberlerin gerçekle yakından uzaktan ilgisinin bulunmayışıydı.


IFrame

Beyanat vermek istemedikleri için beklemedikleri bir medya taciziyle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden yöre sakinleri kameralara konuşmasalar da yaşanan olayları detaylarıyla anlattılar. "Biz Vatan Gazetesi muhabirlerine de röportaj vermeme prensibimiz olduğunu ilettik" diyen vatandaşlar hiç de hoş bir cevapla karşı karşıya kalmadıklarını vurguladılar.

Bu arada semtte bulunan Cumhuriyet Çıkmazı levhasının da bölge halkıyla ilişkilendirilmek istenmesi olayın vehametini bir kat daha arttırdı.

Çevre sakinlerinin Samanyolu Haber mikrofonlarına anlattığı birbirinden ilginç iddialar ise oynanmak istenen oyunun ne denli çirkin olduğu konusunda fikir verdi: "Buraya çarşaflı üç kadın getirdiler. onların fotoğraflarını çektiler. Biz tepki gösterince de birlikte aynı arabaya binip kaçtılar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious