Vatan toprağı satılamaz!

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, “Uğrunda kan akıtılan topraklara vatan denildiğine göre, o topraklar para ile satılamaz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rahşan Ecevit, yaptığı yazılı açıklamada, son birkaç yıldır yabancılara toprak satışının hızlandığını belirterek, “nerelerde ne kadar arazi alındığının belli olmadığını, satışların denetimsiz bir şekilde devam ettiğini” savundu.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın açıklamalarına göre, “yurdun birçok yerinde yabancıların koloniler oluşturacaklarını ve İspanyol usülü alt yapılarını kendilerinin yapacaklarını” ifade eden Ecevit, şöyle devam etti:

“Mevzuatımızın buna göre düzenlenmesi için hazırlıklar yapılıyormuş. Ancak, burası Türkiye, İspanya değil. Bugün sattığınız toprağın koloniye dönüştürülmesine izin verirken yarın o toprağın Türkiye Cumhuriyeti topraklarıyla çevrilmiş bir başka devlete ait toprak yani anklav halini alabileceğini de hesaplamamız gerekmez mi?”

“Uğrunda kan dökülen topraklara vatan denildiği için o toprakların para ile satılamayacağını” belirten Rahşan Ecevit, şunları kaydetti:

“İktidarın ülkeyi yönetmek için paraya ihtiyacı varmış... O zaman devletimizi bu duruma düşürenler vergi gibi sözcüklerle halkı oyalamasınlar. Avuçlarını açsınlar, halktan yardım toplasınlar. O zaman ben de 62 yıldır parmağımda sevgiyle taşıdığım nişan yüzüğünü vermeye hazırım. Yeter ki üzerine bastığım toprak Türkiye Cumhuriyeti toprağı olsun.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious