VATAN yazarı Bulut, Doğan'dan ayrıldı

VATAN yazarı Bulut, Doğan'dan ayrıldı.15516
  • Giriş : 11.06.2009 / 01:00:00
  • Güncelleme : 10.06.2009 / 23:42:57

Son dönendeki yazılarında üstü kapalı olarak Doğan Grubu'da gördüğü yanlış uygulamaları eleştirdi ve ...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son dönendeki yazılarında üstü kapalı olarak Doğan Grubu'da gördüğü yanlış uygulamaları eleştiren Yiğit Bulut Doğan Grubu'ndan ayrıldı. İşte ayrılık sürecinin analizi:

Bulut, geçtiğimiz hafta bir yazısında Ertuğrul Özkök'ün kızının TRT'ye yaptığı dizi projesini kastederek Özkök'e ağır bir dille yüklenmişti. Bulut'un gruptan kopuş sürecini son iki haftadaki yazıları açıkça ortaya koyuyor...

Yiğit Bulut geçtiğimiz Pazar günü de Zaman Gazetesi'ne verdiği söyleşide Doğan Grubu'ndaki bazı 'Beyaz Türkler'in İktidarla kavga çıkardığını söylemişti.

"Aydın Doğan, tam bir Anadolu insanıdır. İslam dininin gereklerini yerine getiren, manevî tarafı güçlü olan, ortak değerlerie saygılı olan biridir. Başbakan Erdoğan aynı şekilde... Aralarında sanki bir kavga varmış gibi görünüyor. Araya giren beyaz Türkler bu kavgayı çıkarıyor. Kalkıp da işte 'ben bunu haber yaparım, siz de benim patronuma saldırırsınız' diye ortalığı tahrik ederseniz, çıkardığı kavgadan nemalanan insan olursunuz. Doğan Grubu Türkiye'deki bütün ortak değerlere son derece saygılıdır. Ama araya giren bazıları bu kavgayı çıkarıyor, tahrik ediyor. Bu tuzaktan kurtulmamız gerekiyor."

HER ŞEY BU YAZIYLA BAŞLADI...

Bulut'un gelinen süreçle ilgili ilk çıkışı 26 Mayıs'ta Vatan'da yayınlanan "Saros Körfezi'nde 'penguen' gördüm!" başlıklı yazısıydı. Neden böyle bir başlık atmıştı Bulut?

Bunun cevabını ise ertesi gün Fehmi Koru Taha Kıvanç sütununda vermişti.

"Bir kaç gün once, Hürriyet'te, gazetenin yayın yönetmeni de olan yazarı, 'Fethiye'de balina gördüm' başlıklı bir yazı ile çıkmıştı okur karşısına; Yiğit Bulut belli ki, yazılacak onca konu dururken 'gusto' görgüsüzlüğü yapan yazıya içerlemiş... İyi ki içerlemiş, çünkü o sayede grup içerisinde pişen rahatsızlığı bizlerle paylaşıyor.

Yiğit Bulut'un 3 Haziran tarihli Vatan'daki yazısında geçen şu ifadelerin Ertuğrul Özkök'ü çok öfkelendirdiğini söylemeye bile gerek yok.
Dostlarım, ben şunu gördüm ki; ciddi konulara "dalmak" ve "beraber sorgulayalım" demek büyük bir suç. ÖZÜR DİLİYORUM... Ben de artık "balinaları, uzaylıları, bağları, bahçeleri, üzümü, kayısıyı, sirkeyi, şarabı" yazacağım! Ben de artık "kimseyi eleştirmeden" kızıma-çocuğuma büyük paralar ile TRT'de dizi çektireceğim!

Bulut'un dünkü yazısının son bölümü dikkat çekiciydi:

Yaşasın halka hizmet etmek için cesaretle her alanda savaşan Sezarlar... Yaşasın gerçekleri gören halklar... Sınıf atlayıp “ayrışmayı” körükleyenler ise şunu çok iyi bilsinler “son hendeği” atlayamayıp, içine düşecekler... Su hayat verir ama hayat veren su bu sefer farklı davranacak...

Sevgili dostlarım, işte size “tarihten” gerçek bir sosyolojik analiz... “Neden tarih yazdın” derseniz, “bugünü” her yazdığımda başıma iş açıyorum... En iyisi geçmişte yaşayayım...

İLK UYARI REFERANS'TAN...

Bulut'un isim vermeden eleştirdiği Ertuğrul Özkök'e yönelik sert eleştirilerin yer aldığı yazılarından sonra sonra Referans'ta bir daha yazısı yayınlanmadı.

Bunda Referans gazetesinin Hürriyet bünyesinde bulunmasının neden olduğu ve Özkök'ün Bulut'un yazılarını yayınlatmadığı söylendi.

HABERTÜRK'LE ANLAŞTI

Medyatava.com'un haberine göre, Doğan Grubu'yla bağları tamamen koparan Yiğit Bulut, Habertürk'le anlaşarak Gazete Habertürk'te yazacak ve Habertürk TV'de ekonomi yorumları yapacak.

DÖRDÜNCÜKUVVETMEDYA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*