Vatan'da yazarlar arasında kavga

Vatan'da yazarlar arasında kavga.14750
  • Giriş : 15.07.2008 / 23:08:00

Bu kavga, Vatan'ın iki yazarından birini götürür. Çünkü biri Güngör Mengi'nin eşi. Öteki Selahattin Duman'dan torpilli.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vatan'ın iki kadın yazarını karşı karşıya getiren olay, "Nişanyan olayı!" oldu. Çünkü Nevan Nişanyan'ın üzerine dışkı attığı kadın, Vatan'ın sonradan Mutlu Tönbekçi'nin olan (Tuğçe Baran'dı) ablası.

Ruhat Mengin isim vermese de, (Tömbekçi'nin hatırı için) fena nişanlamıştı doğrusu; "Cumhuriyet'i neden Nişanyanlandırıyorsunuz?" demişti 8 Temmuz 2008 tarihli yazısında.

Selahattin Duman'dan torpilli Mutlu Tönbekiçi, Vatan'ın en ağır topu Güngör Mengi'nin eşi Ruhat Mengi'nin yazısını ya okumamıştı, ya da 5 gün boyunca kendini yedi ve dayanamayıp kılıçları çekti... (Ya da birileri korkma arkandayım denildi, o da ipleri kopardı.)

Öyle ya, aynı gazetede, Güngör Mengi'nin karısı Ruhat Mengi'ye, hem de en ağır ifadelerle ilişmek her baba yiğidin karı değildi. Tönbekici, korkmadan, tırsmadan, sonradan başına geleceklere aldırmadan, "Ya Allah bismillah" dercesine, ilk hamleyi yaptı dün...

"Okuruna bak, yazarını al" diyordu Tönbekici 14 Temmuz 2008 tarihli yazısında; tabiri caizse ağzına geleni sayıyordu! Bu da yetmezmiş gibi, Mengi'nin okurlarına da hakaret ediyordu Mutlu Tönbençi!

Ve bugün...

"(...) Okuyucum (ki benim okurum VATAN okurudur, hakaret aynı zamanda genel anlamda onlara yapılmıştır) zekidir. Zeki olmasa Ruhat Mengi’nin yazılarını takip etmezdi, edemezdi zaten" söze başlayan Mengi, adeta meydan okuyor:

"(...) zeka ve terbiye özürlünün o bir karış boyunu karışlarım ben, sadece alnını da değil."

Ne için?

Mutlu Tönbekici, Mengi'nin okurlarına "İlkokul 5 zekasındaki okur" dediği için...

Sizler, Mengi'nin de, Tönbekici'nin de yazılarında daha fazla ne yazdıklarını öğrenmek için, yukarıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. (Gazeteciler.com da Medya köşesinden de okuyabilirsiniz) Biz Gazeteciler.com olarak sadece şunu söyleyelim; bu kavga burada bitmez!

Yarından sonra, devreye Vatan'ın iki ağır topu Güngör Mengi ile Selahattin Duman girecektir. İş oraya gelirse, Zafer Mutlu'nun vereceği karar, kesinlikle Mutlu Tönbekici'nin lehine olmayacaktır.

Özeti şu:

Vatan'ın iki kadın yazarı arasındaki bu kavka en hızlı bir şekilde yatıştırılmazsa, ya Ruhat Mengi gidecek, ya da Mutlu Tönbekici. Biz Gazeteciler.com olarak diyoruz ki, "ya o, ya ben" restleşmesi olursa, Tönbekici'nin işi çok kolay gibi görünmüyor!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*