Vatandaş Bakan'ı tanıyamadı!

Vatandaş Bakan'ı tanıyamadı! .4906
  • Giriş : 19.09.2007 / 13:56:00

Yeni Bakan Mehmet Şimşek korumasız gittiği iftar çadırında kuyruğa girdi, tanıyan çıkmadı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Şimşek, önceki akşam orucunu belediyenin iftar çadırında açtı. Koruma ordusu olmayınca vatandaşlar Şimşek'i tanımadı. Bakan olduğunu öğrenince de "işsizlik" üzerine derin sohbet yapıldı.

Hazine'den Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, önceki akşam orucunu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin iftar çadırında açtı. Sade vatandaş gibi yemek kuyruğuna giren ve self servis yemeğini alan Şimşek, çadırda boş bulduğu bir yere oturdu. Koruma ordusu olmayınca vatandaşlar Şimşek'i önce tanımadı. Ancak, bakan olduğunu öğrenince "işsizlik" üzerine derin bir sohbet yapıldı.

Şimşek, iftar saati yaklaşırken Hazine Müsteşarlığı'na en yakın çadırda oruç açacağını danışmanlarına söyledi. Özel önlem ve hazırlık istemeyen Şimşek, Ankara Şehirlerarası Termali'nin karşısında kurulan iftar çadırının önünde yaklaşık 10 dakika kuyrukta bekledi. Daha sonra "Şehriye çorba, patlıcan kebap ve kompostodan" oluşan mönüyü self servis tepsisi ile alan Şimşek, bir süre uygun masa aradı. Korumaların önceden yer ayırmasını istemeyen Şimşek, bulduğu ilk sandalyeye oturdu. Takım elbise kravatlı hali ile vatandaşların dikkatli gözlerle süzdüğü Şimşek, bakan olduğu anlaşılınca yoğun ilgiyle karşılaştı. Bu sırada "Helal olsun", "İnşallah başarılı olursunuz" sözleri duyuldu.

Bir vatandaş Şimşek'e, "İşsizlik sorununu nasıl çözeceksiniz?" diye sordu. Şimşek, "Biz hükümet olarak bireysel çözümlere odaklı değiliz. Ekonomik istikrarı koruyarak, ülke geneline yaygın çözümler hedefliyoruz" dedi. Bir başka vatandaşın ekonomik durgunluktan yakınıp, "İnşaat işçisiyim ama iş bulamıyorum" demesi üzerine daha Şimşek açıklama yapmaya fırsat bulamadan bir diğeri, "Artık inşaat sektöründe de kalifiye eleman aranıyor" bilgisini verdi. Şimşek de bu bilgiyi onayladı. Önümüzdeki dönemde, işgücüne nitelik kazandırmayı düşündüklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious