Vatandaş maç izler gibi kazayı izledi

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Bostancı'da, normal yoldan giden kamyonet, aniden önüne çıkan otomobile çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çarpmanın etkisiyle kamyonetin camından fırlayan Atem Taş olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobil sürücülerinin de yaralandığı kaza, meraklı vatandaşlar tarafından adeta maç izler gibi yol kenarından izlemesi dikkat çekti.

Bir kişinin ölümü iki kişinin de yaralanmasına neden olan kaza dün saat 12.30 sıralarında E- 5 Karayolu Bostancı Mevkii'nde meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Alper Çolak'ın kullandığı 34 VL 1317 plakalı otomobil, trafikte araçlar arasında zikzak atarak yola devam etti. Otomobilin bir ara Murat Yılmaz'ın kullandığı 34 NDD 26 plakalı kamyonetin önüne dalması sonrasında kaza meydana geldi. Çolak'ın kullandığı otomobile arkadan çarpan kamyonetin ön koltuğunda oturan Adem Taş, camdan fırlayarak asfalta çakıldı. Kamyonet sürücüsü Murat Yılmaz ise ağır yaralandı. Yılmaz, olay yerine gelen ambülans ile Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bu sırada, kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Mehmet Alper Çolak, Adem Taş'ın cesedinin başında bir süre oturarak gözyaşı döktü.

Hemen hemen her kazada olduğu gibi meraklı vatandaşlar yol kenarına birikerek olan bitenleri seyre daldı. Adeta maç izler gibi kaldırıma dizilen vatandaşlar, Mehmet Alper Çolak'ı hızlı araba kullanmakla suçlamaktan geri kalmadı. İzleyicilerin bu tespitleri Çolak tarafından tepkiyle karşılanınca kısa süreli gerginliğin yaşanmasına neden oldu. Hızlı gitmediğini savunan Çolak, polise verdiği ifadesinde, yerlerin kaygan olmasından dolayı kontrolünü kaybettiğini söyledi. Kaza nedeniyle E- 5 trafiği kısa süreliğine kapatıldı. Araçların ve cesedin olay yerinden kaldırılmasından sonra trafik normale dönerken, Çolak ise polis tarafından gözaltına alınarak sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious