Vatandaş pirinç için kuyrukta!

Vatandaş pirinç için kuyrukta!.15071
  • Giriş : 15.04.2008 / 14:13:00

Pirinç fiyatlarında son dönemde görülen artış,İzmir'de vatandaşları, piyasadakinden düşük fiyata ürün satılan Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) satış ofisine yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kuyruktaki vatandaşlar, bazı mağazalara göre yarı yarıya ucuz satılan pirinç için sabahın erken saatlerinde TMO mağazasının önüne geldiklerini söylediler.

Kişi başına en fazla 2 kilogram olmak üzere kilogramı 1.80 YTL'den satılan pirincin kısa sürede tükendiğini söyleyen vatandaşlar, mağazaya daha fazla pirinç getirilmesini talep ediyor.

TMO İzmir Bölge Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşın özellikle pirinçte fiyatların arttığı haberlerini izledikten sonra, gelecekte fiyatların daha da yükseleceği beklentisiyle mağazaya geldiğini söyledi.

Yetkililer, TMO'nun önceki dönemde mağazaya talebi artırmak için yenileme yatırımları planladığını ancak, son 1 haftada, 15 yıldır görülmeyen bir yoğunluğun ve ilginin meydana geldiğini belirtti.

TMO mağazasındaki fiyatın da kar oranı eklenerek belirlendiği, piyasadaki fiyatlarla aradaki farkın spekülasyondan kaynaklandığı kaydedildi.

Pirincin market zincirlerindeki fiyatı 3.5-7.5 YTL arasında değişiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious