Vatandaş provakatörleri tanıyor

Vatandaş provakatörleri tanıyor.13075
  • Giriş : 24.10.2008 / 00:34:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 18:16:40

Terör örgütünün provokatif eylemleri, Güneydoğu'da vatandaşları canından bezdirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Basının karşısına çıkan Van Ticaret Odası Başkanı Kandaşoğlu, "Kimsenin bizim malımıza mülkümüze zarar verme hakkı yok" diyerek gerginliği tetikleyenleri uyardı. Güvenlik kaynakları son provokatif eylemlerde terör örgütünün küçük çocukları çeşitli hilelerle kandırarak kullandığını vurguluyor.

Terör örgütü PKK'nın organize ettiği korsan gösteriler hafta sonundan bu yana farklı farklı şehirlerde devam ediyor. Terör örgütü yandaşları dün gece Şanlıurfa ve Adana'da sahnedeydi. Adana'da bir markete molotof atan eylemciler gece boyu sokaklarda ateş yakıp polisi taşladı.

IFrame

Viranşehir'de de benzer eylemler gerçekleştiren göstericiler polis her dağıttığında tekrar toplanıp huzursuzluk çıkardı. Polis ekipleri, sokak sokak gezip 20 kişiyi gözaltına aldı.

Bütün bu olaylar şehir insanının huzurunu kaçırırken, esnaftan ve vatandaştan tepki topluyor. Van'da DTP'nin basın açıklamasının ardından dükkanlara saldıran göstericilere Van Ticaret Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu'ndan uyarı geldi.

Kandaşoğlu DTP'li yetkilileri de sert bir dille uyarırken esnaf, "hepimiz biriz" diyerek olaylara anlam vermediklerini dile getirdi.

Bölge insanından destek bulamayan örgüt sempatizanları on binlerce nüfuslu şehirlerde 100-200 kişiyle eylemler gerçekleştirmeye çalışıyor. Durum böyle olunca da ya tehdit ederek ya da ellerine 3-5 kuruş vererek çocukları kullanıyor. Arkalarına saklandıkları çocuklara polisin müdahalesi de güçleşiyor haliyle.

Örgütün eskisi kadar yandaş bulamaması ise niyetlerinin ne olduğunun artık herkes tarafından bilinmesine bağlanıyor.

Asrın Davasıyla, Ergenekon Terör Örgütünün diğer terör örgütleriyle bağlantılarının ortaya çıkmasının beklendiği şu günlerde bir anda başlayan provokatif saldırıların arkasındaki gerçek niyeti artık herkes görüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*