Vatandaş sevindi bayiler umutlandı

Vatandaş sevindi bayiler umutlandı.12374
  • Giriş : 18.03.2009 / 08:45:00

Vergi indirimleri sonrası otomobil ve beyaz eşyaya ilgi arttı. Emlakçıların telefonları kilitlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hükümetin 4'üncü paket olarak açıkladığı vergi indirimleri piyasaları hareketlendirdi. Beyaz eşya, konut ve otomobil sektörleri yeniden müşteriye kavuşurken, vatandaş da ertelediği ihtiyaçlarını daha ucuza giderme imkanı buldu. Önceki gün Resmi Gazete'de yayımlanan ve dün yürürlüğe giren indirimlerden sonra, beyaz eşya ve otomobil bayilerinde müşteri yoğunluğu yaşandı; konut firmalarında da telefon trafiği arttı.

HESAPLI ALIŞVERİŞE DAVET

Şimdilik umutlu olan beyaz eşya ve otomobil bayileri yetkilileri vatandaşı uygun fiyatlardan alışverişe davet etti. 3 ay sonra sona erecek bu indirim kampanyalarından faydalanmak isteyen vatandaşlar, neredeyse 5-6 yıl öncesine dönen fiyatların keyfini çıkartacak.

İndirimi duyan geliyor

İbrahim KABİL (Arçelik bayii): "İndirim haberini duyan herkes doğal olarak gelip soruyor. Bizim zaten Şubat ayından beri devam eden bir kampanyamız vardı. Esas satışlarımızı bu kampanya arttırdı. Resmi açıklamadan sonra da fiyat soranların sayısı haddinden fazla arttı. Fiyat listelerimizi yeniledik. No-frost bin 520 liralık buzdolabı bin 48 liraya düştü. Arçelik'in yaptığı kampanlarla da fiyat düşme yetkisi var. Sadece ÖTV indirimiyle olmadı. Bu indirim satışlarımızı olumlu etkileyecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*