Vatandaş tedirgin!

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Bingöl'de valilik, adliye sarayı ile bazı kamu kurumlarının bulunduğu Hükümet Konağı'nın etrafına bariyer çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Bingöl Valiliği'nin bulunduğu İnönü Caddesi ve Hastane Caddesi ile Melikşah sokağa, pazar günü hızlı bir şekilde polis tarafından bariyer yerleştirildi.

Park halindeki araçlar çektirilerek aynı caddeler üzerinde güvenlik gerekçesiyle araçların park etmesi yasaklandı. Resmi araçlara ait park alanlarına da bariyerler çekildi. Alınan güvenlik önlemlerini çok abartılı bulan vatandaşlar, bu ani güvenlik uygulamasının kendilerini tedirgin ettiğini söyledi.

Uygulamaya tepki gösteren esnaflar, aniden alınan ve gerekçesinin ne olduğu açıklanmayan güvenlik önlemlerinin çevrede rahatsızlığa neden olduğunu, tedirgin olan vatandaşların iş yerlerine uğramadığını belirtti.

Valiliğin etrafına bariyer çekildiği için işyerlerinden mal yükleyemediklerini aktaran esnaflar, kendilerinde ve diğer vatandaşlarda paniğe sebep olan konuya açıklık getirilmesini istedi.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise tedirginliğe ve paniğe gerek olmadığını bu güvenlik uygulamasının rutin bir uygulama olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious