'Vatandaşımız olaylarda hissi davranmış'

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, dün akşam Köşk ilçesinde meydana gelen olaylarda vatandaşların hissi davrandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Koç, Aydın merkez Doğanköy yakınlarında inşaatına başlanan Aydın Belediyesine ait Katı Atık Bertaraf Tesisleri'nin temel atma töreni öncesi dün gece memleketi Köşk ilçesinde yaşanan olayları değerlendirdi. Bakan Koç, birtakım kişilerin bir köy muhtarından haraç istemesi olayını kabul edilemez olarak nitelendirdi.

Dün akşam bir grup, Köşk İlçesi'nde Mezeköy Muhtarı Harun Memiş'ten haraç istediği iddiasıyla linç edilmek istenmiş, çıkan olaylar polis ve jandarma tarafından bastırılmıştı. İlçede akşam saatlerinde başlayan gerginlik gece yarısından sonra da devam etmiş, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan halk sloganlarla yaşanan olayları protesto etmişti.

Bugün sabah saatlerinde olayların yaşandığı memleketi Köşk ilçesine gelen Kültür ve Turizm Bakanı Koç'un incelemelerde bulunduğu ve yetkililerden bilgi aldığı belirtildi. Koç, daha sonra katıldığı açılış töreninde konuyla ilgili olarak, "Türkiye'de kanun hakimiyeti var. Hukuk devletinde kimse kendi zorbalığını insanlarımız üzerine, hele devletin temsilcisi sayılan muhtar üzerine gayri kanuni bir hareket yapamaz. Bunu yapmaya kalkanların yakasına kanun yapışır. Olayların ardından milletimizin gösterdiği reaksiyon hissi bir reaksiyondur. Bu hissi reaksiyon da aşırıya gitmemiştir. Köşklüler demokrat ve haklarını korumasını bilen insanlardır. Polis ve jandarma da görevini yapmıştır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious