Vatandaşın en çok sorduğu 2 soru

Vatandaşın en çok sorduğu 2 soru.5750
  • Giriş : 13.05.2009 / 18:00:00

Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde açılan bilgilendirme standında vatandaşlar en çokm KEY ve emeklilik konusunda sorular yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu Antakya Arkeoloji Müzesi önüne vatandaşları bilgilendirmek için stand açtı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği stantta kurum personellerinden Serap Kayıkçı ile Yusuf Yıldırım görev aldı. Saat 11.00'de açılan stant saat 16.00'ya kadar vatandaşların soru yağmuruna uğradı. Sosyal Güvenlikle ile ilgili kafasına takılan her soruyu stand sorumlularına soran vatandaşlar anında cevabını da aldı. Kimi vatandaşlarında isimleri telefonları alınarak sorunlarının giderilmesine çalışıldı. Yaklaşık 4 saat açık kalan stantta bin 100 kişinin bilgi almak için uğradığı bildirildi. Stanta bilgi alamaya çalışanların çoğu ise, "Benim şu kadar sigortalı günüm var ne zaman emekli olabilirim ve KEY ödemeleri ne zaman yapılacak." şeklinde sorular yöneltti.

Sosyal Güvenlik Kurumu Hatay İl Müdürü Zülfi Camkurt ise amaçlarının vatandaşları Sosyal Güvenlik alanındaki reformlarla ilgili bilgilendirmek olduğunu belirterek, açtıkları standa ilginin yüksek olmasından da mutlu olduklarını dile getirdi. Stantta vatandaşlara Sosyal Güvenlik kurumunu tanıtıcı ve yeni reformlarla ilgili bilgileri içeren broşürler dağıttıklarını aktaran Camkurt, Sosyal Güvenlik Haftası'nda halkı bilgilendirme konusunda da önemli mesafe aldıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*