Vatandaşın karnı kavramlarla doymuyor!

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Başbakan RecepTayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın laiklik ile ilgili eleştirilerine Esenyurt'tan yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Recep Tayyip Erdoğan, Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Şehir Parkı ile 15 tesisinin açılışını aynı anda gerçekleştirdi. Burada vatandaşlara hitap eden Erdoğan, laiklik tartışmalarına atıfta bulundu. "Biz kavram karmaşalarıyla uğraşmıyoruz. Bu kavramlar benim vatandaşımın midesini doyurmuyor." diyen Erdoğan, "Biz söylüyoruz Türkiye demokratiktir. Türkiye laiktir. Türkiye sosyal bir hukuk devletidir. Biz bunu biliyoruz. Bunların hiç bir tanesini bir kenara atmıyoruz, atmayacağız bunu böyle biliniz" şeklinde konuştu. Laiklik üzerinden politika yapmaya çalışanlara seslendiğini söyleyen Erdoğan, "Şunu bilsinlerki nasıl bugüne kadar hezimete uğradılarsa da bundan sonra da hezimete uğrayacaklar. Çünkü bunların bu ülkede bir çakılı çivileri yok. Bir çivi çakmadılar. Hep laf ürettiler, iş yok. Biz bunların dönemlerini biliriz. O gençliğimizin en hareketli çağlarında benzin, şeker, gazyağı kuyruklarında nasıl sıraya girdiğimizi biliriz. Bunu bilenler bilir. Herhalde bu dönemleri yaşayanlar bunlara 'hoşgeldiniz' demez. Ya? 'Güle güle' der." şeklinde konuştu.

Türkiye'deki ekonomik gidişat hakkında da bilgi veren Erdoğan, enflasyon ile faizdeki düşüşe dikkat çekti. Erdoğan, "Bu ülkede halk üç haneli enflasyonu gördü. Biz geldiğimizde yüzde 30 civarında idi. Şimdi tek haneli rakama indirdik. Bu ne demektir; daha önceki elimizdeki para güneşin karşısında kar topu gibi eriyordu. Bunun adı 'enflasyon'du. Ama şimdi artık cebimizdeki para kar topu değil. Ya, bir değer ifade eden külçe. Erimiyor artık enflasyon karşısında, durduğu yerde değer kazanıyor. Daha da kazanacak, yüzde 30'dan tek haneli seviyelere indi, daha da inecek. Faiz nerelerdeydi nerelere indi. Faizin karşısında halkımız inim inim inliyordu." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious