Vatandaşın şüpheli paket merakı

  • Giriş : 27.08.2007 / 17:13:00

Malatya'da şüpheli paket için önlem alan polisler, vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmakta zorlandı. Patlatılan paketten üzüm çıkınca vatandaşlar bu kez üzüme hücum etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, Malatya merkez Soykan Parkı'nda meydana geldi. Bir bankın üzerine poşet içerisinde bırakılan paketin bomba olabileceği ihtimali nedeniyle polis olay yerini boşaltarak çevrede güvenlik önlemleri aldı ancak vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmakta zorluk yaşadı. Şüpheli paketin çevresine güvenlik bandı çekilmesine karşın vatandaşlar bandı aşmakta zaman zaman ısrar etti. Bazı vatandaşlar da şeridi aşmakla kalmayıp şüpheli paketin yanına geçmek isteyince polis memurlarının da sinirleri gerildi.


Oturmakta ısrar eden bazı yaşlılar ise polis ekipleri tarafından güçlükle ikna edilip uzaklaştırıldı.

Bomba imha uzmanlarınca patlatılan şüpheli paketten Arapgir'in meşhur üzümü çıktı. Olayı merakla izleyen vatandaşlar, polisin işi bitince üzümü yemek için hareketlendi. Bir polis memuru, vatandaşlar üzümü almadan paketin içerisine koyarak çöp kutusuna attı.

İçerisinden üzüm çıkan paketin bankta oturan bir vatandaş tarafından unutulmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious