Vatandaşlar belediyeye akın etti

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Ağustos ayı faturalarının her ayki miktarın yaklaşık iki katı olduğunu gören vatandaşlar, belediyeye dilekçeye itirazda bulunmuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtirazlar neticesinde belediye, fatura işlemleri sırasında yapılan yanlışlığı kabul etmiş ve itiraz eden vatandaşların faturalarında düzeltmeye gitmişti. Yanlış hesaplamaların sadece belediyeye asılan bir yazıyla duyurulması sebebiyle durumun farkına varamayan ve herhangi bir itirazda bulunmayan birçok kişiden ise fazladan su parası alındığı iddia edilmişti.

Aydın Belediyesi'nin faturalarda yanlışlık yaptığı haberinin bugün gazetelerde yer almasının ardından vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren belediyeye akın etmeye başladı. Su tahakkuk servisi önünde uzun kuyruklar oluşturan mağdur vatandaşlar, yanlışlığı düzettirebilmek için sırasının gelmesini beklemeye başladı.

Fazladan su parası ödediklerini haberler sayesinde öğrendiklerini belirten vatandaşlar, gazetecilere teşekkür etti.

Yanlışlık yapıldığının yeterince ilan edilmemesine sitem eden vatandaşlar, yine de durumun farkına varamayan kişiler olacağından ötürü fazla yazılan miktarların gelecek dönemlerden düşülmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious