Vatandaşlar Meclis'te sabahladı

Vatandaşlar Meclis'te sabahladı.15733
  • Giriş : 05.10.2008 / 11:29:00

Hakkari'de 15 şehit verilmesinin ardından Başkent Ankara'da gece yatağında gözü uyku tutmayan vatandaşlar soluğu Meclis'te aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis kapısına eşleri ve çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar, 'Şehitlerin ocağına ateş düşmüşken bize uyku haram' diyerek terörü protesto etti.

Saatlerin gece yarısını geçtiği sırada gerçekleşen eylemde kadınlar yere battaniye sererek soğuktan korunmaya çalıştı.

TBMM önünde gece saatlerinde toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, Hakkari'de 15 güvenlik görevlisinin şehit olmasını nedeniyle bir protesto gösterisi düzenledi.

Saat 01.30'de Meclis Dikmen kapısı önünde toplanan kalabalık burada, terör örgütü aleyhine sloganlar atarak, 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' şeklinde bağırdı.

Grup adına açıklama yapan Turgay Güneri, 'Herhangi bir siyasi partiye mensup değiliz. Bu ülkenin ekmeğini yiyor suyunu içiyoruz. Bu ülkeye vatandaşlık görevi yapıyoruz. Şehitlerimizin ocaklarına ateş düştü. Bu acıyı kendi evimde ocağımda yaşıyorum. 15 şehit varken, ben karıma sarılıp rahat uyuyamam.' dedi.

Gösteri sırasında kadınlar soğuktan korunmak için yere battaniye sererek otururken çocukların ellerinde Türk bayraklarını sallayarak babalarına destek verdiği görüldü.

Çocuklarında aralarında bulunduğu grup daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*