Vatandaşlar Turgut Özal'ın mezarı başında dua etti

Vatandaşlar Turgut Özal'ın mezarı başında dua etti.19149
  • Giriş : 17.04.2008 / 13:47:00

8. Cumhurbaşkanı Özal, ölümünün 15. yıldönümünde Topkapı'daki Anıt Mezarı başında anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 15. yıldönümünde Topkapı'daki Anıt Mezarı başında düzenlenen devlet töreniyle anıldı. Özal ailesinin ve hükümet adına Devlet Bakanı Cemil Çiçek'in katıldığı törenin ardından vatandaşlar, Özal'ın mezarı başında dua etti.

Anıt Mezar'da düzenlenen tören Cumhurbaşkanlığı çelenginin mezara koyulması ile başladı. Saygı duruşu ile devam eden törene Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, oğulları Ahmet ve Efe Özal, eşi Zeynep Özal, çocukları Nazlı ve Turgut Özal, hükümet adına Devlet Bakanı Cemil Çiçek, İstanbul Valisi Muammer Güler, 52. Zırhlı Tümen Komutanı ve Batı Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Emin Alpman, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ali Coşkun, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er ve resmi temsilciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunun ardında Özal ailesine taziyelerini bildiren vatandaşlar Özal'ın mezarı başına geçerek dua etti.

Tören sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, babasının bu gün yaşaması halinde Türkiye'nin birçok konuda daha ileride olacağını söyledi. Turgut Özal'ın vizyonu ile Türkiye'yi çok farklı noktalara getirebileceğini vurgulayan Ahmet Özal, "O, bu gün yaşasaydı Türkiye bu gün yaşadığı birçok sorunu geride bırakırdı. Güneydoğu sorunu daha farklı noktada olurdu. Avrupa Birliği konusunda Türkiye şu anda çok farklı bir noktada olurdu. Bu kadar özel televizyon Özal sayesinde var. Siz bu canlı yayınları Turgut Özal sayesinde yapabiliyorsunuz." ifadesini kullandı.

Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na aday olduğunu belirten Özal, partiyi tekrar Turgut Özal'ın çizgisine çekeceğini sözlerine ekledi.

Devlet töreninin ardından Anıtmezar'da Anavatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı da anma töreni düzenledi. Anıtmezar'da Turgut Özal adına kayısı ve lokma dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious