Vatanı olmayanın namusu olmaz!

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Mersin'de ateşkes için basın açıklaması yapan bir grup Demokratik Toplum Partili'ye (DTP) elinde Türk bayrağı ile yaklaşan bir vatandaş tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Mersin İl Başkanlığı önünde toplanan bir grup DTP'li, terör örgütü PKK tarafından ilan edilen ateşkese devletinde cevap vermesini isteyerek yürüyüş yaptı. Aralarından DTP Mersin İl Başkanı Ali Bozan ve kadınlarında bulunduğu grup sloganlar atarak yürüyüşe geçti.

Zaman zaman terörist başı Abdullah Öcalan lehine de slogan atan grup, Atatürk Caddesi'ne geldi. Grup burada polisler tarafından yasadışı slogan atmamaları konusunda uyarıldı. Burada DTP Mersin İl Başkan Yardımcısı Ahmet Aka, basın açıklaması yaparak, PKK tarafından ilan ateşkese devletinde cevap vermesini ve operasyonu durdurmasını istedi.

Aka'nın basın açıklaması yaptığı sırada ismi öğrenilemeyen bir vatandaş elindeki Türk bayrağını göstererek gruba yaklaşmak istedi.

Bir dakika birde bizi dinleyin diye bağıran ve Almanya'dan emekli olduğu öğrenilen vatandaş, "Vatanı olmayanın namusu olmaz diye gruba tepki gösterdi. Polisler tarafından uzaklaştırılmak istenen vatandaş polislere size canım feda diye seslendi.

"Vatanı olmayanın namusu olmaz" sözünü Almanca ve Arapça olarakta söyleyen vatandaş polisler tarafından uzaklaştırıldı. Basın açıklamasının ardından DTP'liler olaysız bir şekilde parti binalarına geri döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious