Vatansever Kuvvetler Birliği'nde 7 tahliye

Vatansever Kuvvetler Birliği'nde 7 tahliye.6655
  • Giriş : 18.02.2009 / 17:13:00

Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi Genel Başkanı Ünal'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi tahliye oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'da haraç alma, tehdit, dolandırıcılık, akaryakıt kaçakçılığı gibi suçlardan yargılanan ve aralarında Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Genel Başkanı Taner Ünal'ın da bulunduğu 7 kişi tahliye edildi.

İçinde bulundukları aracı kurşunladıktan sonra "Şehit ailesinin aracı teröristlerce kurşunlandı" diyerek polise ihbar yapan ve yapılan soruşturma sonucunda araçlarının kendilerinin kurşunladığı ortaya çıkan vatanseverlerin yargılanmasına devam edildi.

Çete suçlarına bakan Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi (VKGB) Genel Başkanı Ünal'ın da bulunduğu 8'i tutuklu 21 sanıklı davanın görülmesine devam edildi.

Duruşmada Aralık 2008'de Ankara'da yakalanarak Diyarbakır'a getirilip tutuklanan Taner Ünal, savunmasında, suçlamaları kabul etmedi.

Tutuklu sanıklar ve avukatlarının savunmasından sonra mahkeme heyeti ara verdi. Mahkeme aradan sonra, dosyada delillerin toplandığı ve sanıkların delilleri karartma ihtimalinin bulunmadığı gerekçesiyle Taner Ünal ve Mesut Sezer'in de aralarında bulunduğu 8 tutuklu sanığın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

İddianamede sanıklar haklarında, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'kamu görevlileriyle ilişkili oldukları ve bir işin görüleceği vaadiyle dolandırıcılık yapmak', 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçlaması yapılıyor.

İddianamede sanıklara 26 ayrı suçtan toplam 835 yıl hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor. VKGB Genel Başkanı Taner Ünal için de 31 yıla kadar hapis isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*