Vatikan, Bin Ladin'i yalanladı

Vatikan, Bin Ladin'i yalanladı.11656
  • Giriş : 20.03.2008 / 15:06:00
  • Güncelleme : 20.03.2008 / 15:21:21

Vatikan, Usame Bin Ladin'in Hz. Muhammed'e hakaret eden karikatürlerin yayımlanmasının, Papa 16. Benediktus'un da içinde yer aldığı Haçlı seferinin bir bölümünü oluşturduğu suçlamasını reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vatikan, terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin'in Hz. Muhammed'e hakaret eden karikatürlerin yayımlanmasının, Papa 16. Benediktus'un da içinde yer aldığı Haçlı seferinin bir bölümünü oluşturduğu suçlamasını reddetti.

Vatikan sözcüsü Federico Lombardi, bu tip suçlamaların temelsiz olduğunu, ancak kendileri için sürpriz olmadığını, Bin Ladin'in Vatikan ve Papa'yı düşman olarak görmesinin doğal olduğunu söyledi.

Bin Ladin, internette yayımlanan yeni ses kaydında, İslam dünyasını rencide eden karikatürleri yeniden yayımlayan Avrupalıları tehdit ederek, "Hazreti Muhammed'e hakaret eden karikatürleri yeniden yayımlayanları çok büyük bir ceza bekliyor" demişti.

Bin Ladin, karikatürlerin, Papa 16. Benediktus'un da içinde yer aldığı ve "büyük ve kapsamlı bir rol oynadığı Haçlı seferinin" bir bölümünü oluşturduğunu öne sürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious