Vatikan'ı karıştıran şok iddia

Vatikan'ı karıştıran şok iddia .7834
  • Giriş : 23.09.2007 / 19:04:00
  • Güncelleme : 23.09.2007 / 17:22:32

İtalya'da bir doktorun, 2005'te hayatını kaybeden Papa 2. John Paul'ün ölümüne ilişkin ortaya attığı bir iddia büyük yankı uyandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtalya'da bir doktor, 2005'te hayatını kaybeden Papa 2. John Paul'ün, hastalığı hakkında doktorları tarafından bilgilendirildikten sonra bir çeşit ötanazi ile ölmüş olabileceğini öne sürdü.

Yoğun bakım uzmanı Dr. Lina Pavanelli, yazdığı bir makalede, Papa'nın 2 Nisan'da gerçekleşen ölümünün, hastalığa yenik düşmesi şeklinde değil, Katolik Kilisesi'nin ötanazi olarak göreceği bir tarzda gerçekleştiğini öne sürdü. Pavanelli bu sonuca, mesleki deneyimi, Papa'nın hastalığıyla ilgili televizyon ve basına yansıyan bilgiler ve Papa'nın şahsi doktorunun yazdığı kitaba dayanarak vardığını belirtti. İtalyan doktor, haftalar öncesinden ihtiyaç duymasına karşın Papa'nın son günlerine kadar beslenme tüpü takılmamasının ölümünü hızlandırdığını savundu. Papa'nın doktorlarının, durumuyla ilgili olarak kendisine bilgi verdikleri tahmininde bulunan Pavanelli, Şubat ve Mart aylarında hastane kaldırılmasının ardından beslenme tüpü takılmamasını da bizzat Papa'nın istemiş olabileceği tahmininde bulundu.

ÖLÜM SEBEBİ PARKİNSON

Papa'nın asıl ismini kullanarak 'Karol Wojtyla'nın sessiz ölümü' adlı makale, Vatikan'ın biyoetik konusundaki tutumuna yönelik eleştirileriyle öne çıkan Micromega dergisinin son sayısında yer aldı. Ayrıca Pavanelli, Papa'nın ilan edilen nedenlerden dolayı ölmediğini asıl ölüm nedeninin, Parkinson hastalığının etkisi olarak yutkunamamaktan kaynaklandığını öne sürdü.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious