Ve AK Parti başkan adayları açıklandı!

Ve AK Parti başkan adayları açıklandı!.9631
  • Giriş : 23.01.2009 / 14:30:00
  • Güncelleme : 23.01.2009 / 14:31:37

İşte Başbakan Erdoğan'ın Ankara'da düzenlenen törende açıkladığı AK Parti'nin başkan adayları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na, daha önce Gülnar ilçesinde Belediye Başkanlığı yapan eski Milletvekili Mustafa Eyicioğlu'nu aday gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi'nde bazı illerin belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Mersin Büyükşehir için Eyicioğlu'nun ismini açıklayan Erdoğan, Uşak Belediye Başkanlığı'na Mustafa Aycin'i, Bartın Belediye Başkanlığı'na Emin Özkan'ı, Batman Belediye Başkanlığı'na Ziver Özdemir'i, Çanakkale Belediye Başkanlığı'na da Murat Efe'yi aday gösterdiklerini söyledi.
AK Parti, 29 Mart yerel seçimlerine Çorum'da eski milletvekili Muzaffer Gürcü, Düzce'de İsmail Bayram, Kahramanmaraş'ta da Mustafa Poyraz ile seçimlere girme kararı aldı.

AK Parti, Kırıkkale'de de mevcut Belediye Başkanı Veli Korkmaz ile yola devam edecek. Mardin'de Beşir Ayanoğlu ile seçime girecek olan AK Parti, Muğla'da geçen dönem milletvekili olan Orhan Seyfi Terzibaşoğlu'nu belediye başkan adayı olarak gösterdi. AK Parti'nin Niğde belediye başkan adayı ise Faruk Aklan.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın memleketi Siirt'te Kasım Ceylan yeni belediye başkan adayı.

İstanbul'un ilçe belediye başkan adayları ise şunlar: Avcılar: Cafer Sezgin, Beylikdüzü: Yusuf Uzun, Beykoz: Yücel Çelikbilek, Eyüp: İsmail Kavuncu, Üsküdar: Mustafa Kara.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*