Ve Bülent Tulun istifasını resmen açıkladı

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Sportif Direktör Bülent Tulun, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda istifa kararı aldığını açıklayan Tulun,''Benim istifamın, kulübü bazı karmaşalardan kurtaracağını düşündük ve beraberce bu kararı aldık. Görevi sürdürecek olan Adnan Sezgin, bilgi, görgü ve tecrübesiyle Futbol kamuoyunda gerekli övgüye sahiptir. Eminim ki takımı daha yukarılara çıkaracaktır. Galatasaray'da bundan sonra da emir ve görev verildiğinde gereğini yapmaya yaşamımın sonuna kadar devam edeceğim. Her zaman yanlarında olduğumu ifade etmek istiyorum'' şeklinde konuştu.

Tulun ayrıca, teknik direktör Erik Gerets'e Belçika'ya gitmeden önce durum hakkında bilgi verdiğini sözlerine ekledi.


-POLAT: ''İSTİFASINI ÖNCEDEN PLANLAMIŞTIK''-

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise Bülent Tulun'un 25 Mart'ta yapılan genel kurul sonrasında kendisine görevden ayrılmak istediğini söylediğini, ancak kendisinin bunu kabul etmediğini kaydetti.

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun tek vucut bir arada çalışmalarını yürüttüğünü kaydeden Polat," Bülent Tulun görevinden ayrılabileceğini bana söyledi o zaman, 'Önce şampiyon olacağız, sonra iç tranfseri bitireceğiz, daha sonra ise durumu konuşuruz' demiştik. Dışardan baktığım vakit sanki yönetim içinde meydan muharebesi yaşıyormuşuz gibi bir durum var. Ama öyle bir şey yok. Tüm yönetim tek vucut bir arada. Galatasaray camiası da aynı şekilde yönetimiye beraber'' dedi.

Polat, Bülent Tulun'un yeni gelen yönetime imkan tanımak için meslek etiği içinde görevinden istifa ettiğini belirterek, şöyle devam etti: '' Görev yapan arkadaşlarımızın hepsi Gaatasaraylıdır ve hiçbiri de bu örf ve adetlerin dışına çıkmayacaktır. Bülent Tulun da aynı şekilde 1,5 yıldır sportif direktör olarak görev yapmaktaydı. Fakat yeni sezonda yeni gelen yönetime imkan tanımak için meslek etiği anlamında istifa etmiştir. Biz hem eski arkadaşız, hem de daha önce aynı yönetimde görev yaptık. Bundan sora da beraber olacağız. Bizim kağıt üzerinde belki birlikteliğimiz olmayacaktır ama muhakkakki fiili olarak beraber olacağız. Bundan sonraki dönemde sevgili Bülent Tulun yine görev yapacaktır bizimle.''

Adnan Polat, Bülent Tulun'un istifasıyla sonuçlanan durumun transfer görüşmeleri için İstanbul'a gelen Fransız oyuncu Laurent Robert'le ilgili olmadığını belirterek, şunları kaydetti: ''Şampiyonluk yarışı içinde bana söylenmesi unutulmuş. Gelmeden 2 gün önce haberim oldu. Bildiğim kadarıyla da ilişkimiz sürüyor. Bir habersizlik oldu ama bir kavga gürültü olmadı. Biz çocuk değiliz ki, daha önce de 2 sene birlikte aynı yönetimde görev yaptık. Bizim beraberliğimiz, dostluğumuz hiçbir zaman bozulmaz. Göreceksiniz, bu masadan kalktıktan sonra da Galatasaray'ın birçok aktivitesinde Bülent Tulun'un görev yaptığını göreceksiniz."

"TULUN VE SEZGİN'İN BİR ARADA ÇALIŞMASI FİİLİ OLARAK MÜMKÜN OLMADI"

Adnan Polat, Galatasaray'ın yeni bir yapılanmaya gittiğini ve bu yüzden de birçok kişinin görevlerinden ayrılabileceğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: "İlla öküz altında buzağı arayacaksınız arayın, ama böyle bir istifa gördünüz mü? Birlikte buradayız. Galatasaray yeni bir yapılanmaya gidiyor ve bunun içinde birçok kişi gidebilir ve yenileri görev alabilir. Arzu ettiğim, Adnan Sezgin ile Bülent Tulun'un beraber çalışmasıydı, ancak bunun fiili olarak mümkün olmadığını gördük. Görüştük ve kendi kararıyla ayrıldı. Zaten bir uyumsuzluk, bir çatışma, kavga olsa böyle bir toplantı yapıyor olmazdık''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious