Ve Çankaya Köşk'ünde ilk iftar şehit ailelerine verildi!

Ve Çankaya Köşk'ünde ilk iftar şehit ailelerine verildi!.27083
  • Giriş : 28.09.2007 / 23:00:00

Abdullah Gül, şehit aillerini ve gazileri Çankaya Köşkünde verdiği iftar yemeğinde ağırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Gül, iftar yemeğinde şehit yakınları ve gazilerle birlikteyedi. İftar yemeğine 225 kişi katılırken, köşkte ağırlanan şehit yakınları ve gazilerin tamamının Ankara'da ikamet eden ailler olduğu belirtildi. Ulaşım güçlükleri ndeniyle iftar yemeğine Ankara'da ikamet eden şehit yakınları ve gaziler davet edildi.

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Hayrünnisa Gül de ilk defa Çankaya köşkündeki bir programda görüntülenmiş oldu. Hayrünnisa Gül, şehit yakınlarının ağırlandığı köşkün büyük salonuna eşi Abdullah Gül ile birlikte geldi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün yaveri Albay Metin Özbek'in de Cumhurbaşkanı Gül'e refakati sırasında sivil kıyafet giydiği gözlendi.

Köşkteki iftar menüsünde, Sırasıyla İftariyelik, Kremalı tavuk çorbası, Zeytinyağlı Dolma çeşitleri, Kuzu karışık (bademli, çevizli ve sebzeli) Akdeniz yeşillikleri, kazandibi ve Türk kahvesi ikram edildi.

Salonda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit yakınları ile aynı masaya otururken, eşi Hayrünnisa hanım da şehit aileleri ve gazilerinin karışık oturduğu bir masada oturdu. İftar saatine dakikalar kala Hayrünnisa Gül, yanına gelen şehit çocuğu ile özel olarak ilgilendi. Hayrünnisa Gül'ün çocuğun adını not aldığı gözlendi. Hayrünnisa Gül'ün yanına gelen çocuğun adının Mehmet olduğu ve babasını Şırnak'taki bir çatışmada kaybettiği öğrenildi.

Abdullah Gül'ün de masasına oturan şehit yakınları ile yakından ilgilendiği gözlendi. Gül, masasına oturanlarla yakından ilgilendi.

Gül, Ankara için iftar vaktinin ilan edilmesinden sonra iftarını su ile açarken, masasındaki şehit yakınları ile sohbetini sürdürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious