Ve Hakan konuştu!

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray’ın kaptanı Hakan Şükür bugün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Son zamanlarda hakkımda çıkan spekülasyonlar için açıklama yapma gereği duydum. Denizlispor maçı sonrası ve milli takımdan döndükten sonra aşırı yorgunluk ve iklim değişikliğinden sonra bir rahatsızlığa yakalandım. Denizlispor maçı öncesi bana tedavi uygulandı. Denizlipor maçında da aşırı sıcak havada oynayınca da vücudumun direnci kayboldu. Gribal enfeksiyona yakalandım. Bordeaux maçından 1 gün önce antrenmanlara çıktım ama vücudum bitkindi. Erik Gerets de bitkinliğim ve hasta olduğum için benim yerime hazır olan arkadaşımızı oynattı. Ben de bu olayı çok normal karşılıyorum. Şu anda bile rahatsızlığım devam ediyor. Benim çok uzun zamandır beklediğim Şampiyonlar Ligi’nin ilk maçında oynayamadım. Böyle bir şanssızlıktan dolayı Bordeaux maçında oynayamadım. Sizin yaptığınız bu yorumlarda da pek suçunuz yok. Çünkü benim maçada gelmemem gerekirdi. Maça gelipte oynamamam hakkımda bir açıklama yapmamam benim hatam. Tabi bir hatada sizin varsayımlarla haraket ederek bu tür haberleri çıkardınız. Erik Gerets’in beni bu yüzden oynatmadığını belirtmek için bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Beni Bordeux maçında görmek isteyenler ve benim oynamadığım için hiçbir açıklama yapmamam gereği yazdığı haberleri kabul edebilirim. Burada Erik Gerets’in bir kabahatının olmadığını düşünüyorum. Bu tip gribal enfeksiyonlar insanı etkileyebiliyor. Benim yerime oynayan arkadaşlarımda çok iyi mücadele ettiler. Bordeux maçında oynayan arkadaşlarım çok iyi mücadele ettiler. Bu arkadaşlarım geçen sezon sakat sakat oynayarak şampiyonluğu bu büyük camiaya getirdiler. Ben iyi olup oymasamda bu tür olayların spekülasyon haline getirilmemesi gerekiyor.Arkadaşlarımın takıma katkıları oçok büyük. Benim arkadaşlarım çok zor şartlarda oynadılar. Ve bu şartlarda şampiyonluğu kazandık. Bu sene de çok iyi mücadale edip yine şampiyon olacağız.

Bordeux maçında alınan 1 puan çok kötü bir sonuç değil. İnşallah bundan sonraki maçlarda takım olarak çok iyi oynayıp güzel sonuçlar alıp hem camiamızı sevindiririz hem de kara bulutları üzerimizden atarız.

Uzun süredir gol atamıyorum. Tabii bu insanda stres yaratıyor. Çok şanssız maçlarda oynadık. Ligde 8-10 tane golüm olabilirdi. Ama üzerimzdeki şansızlığı atıp takım olarak iyi oynapı ben ve arkadaşlarım gollerine devam edecek. Ve hep beraber Galatasaray’ı en iyi yerlere getireceğiz. Güzel günler bizi bekliyor.

Bu aralar çok yoğun tempo içine girdim. Milli maçlar. Lig maçları, antrenmanlar ve maçlarda ben mücadele etmeyi seven insan olduğum için maçlarda biraz etkileniyorum. Ama futbolu düşünmeyi hiç düşünmedim. Ama bırakıcağım zaman yine karşınısa geçip futbolu bırakacağımızı size söyleceğim. Stratejik olarak zor bir döneme girdik. Beşiktaş maçını kazanmak istiyoruz. Zirveden uzaklaşmamak için Beşiktaş’ı yenip önümüzdeki maçlara bakmak istiyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious