Ve Ricardinho konuştu

Ve Ricardinho konuştu.10860
  • Giriş : 26.03.2008 / 18:33:00

Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan Ricardinho, ilk kez konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Rico Paşa" konuştu!

Beşiktaş tarafınfan kadro dışı bırakılan Brezilyalı yıldız çok fazla yalan haber yapıldığını ifade ederek açıklamalarda bulundu.

"Çok problem var ama yazılanların bir çoğu yanlış ve yalan yazıldı. Ben de doğruları açıklamak istedim" şeklinde sözlerine başlayan Ricardinho bu aşamaya nasıl gelindiğini LigTV'ye anlattı.

"HERHALDE VERİLEN KAĞIDA İMZA ATMADIĞIM İÇİN"

"Kulüpten uzaklaştırılmak" bunun nedenini ben de tam olarak bilmiyorum. Neredeyse 1 yıldır ödemelerin gecikiyordu. Neredeyse 4-4,5 aydır ödemeler yapılmadı. Bana bunun ardından, ödemelerin zamanında yapıldığına dair bir kağıt verildi ve imzalamam istendi ama ben zaten 4 aydır ödemelerimi alamamıştım. Ve bu kağıdı imzalamadım. Maça kadar da birşey yoktu ve maçın ardından da bir anda takımdan çıktığımı öğrendim. Ben de tam bilmiyorum ama tek gözüken imzalamadığım bir kağıt olduğu ve bu yüzden çıkartıldığım. Bana kulüple ilişkim kesildiği ve Ümraniye Tesisleri'ne giremeyeceğim söylendi. Ama başka bir yerde bir çalışma programı hazırlanabileceği ifade edildi. Ama 3 gündür bu konuyla ilgili bir bilgi de gelmedi. Ben tesislere gitmedim. Bana yazılı bir belge verildi giremeyeceğim şeklinde ve ben de bunun üzerine gitmedim."

"ERTUĞRUL SAĞLAM NE SÖYLEYEBİLİR"

"Ertuğrul Sağlam ne söyleyebilir ki?" Kağıt imzalamdığı ya da 4-4,5 aydır ödemesini yapmadığımız için takımdan uzaklaştırıldı mı diyecek. Ertuğrul Sağlam ile hiç bir sorunum olmadı. İlk geldiğimde Tigana vardı. O'nun zamanında da ilk 11'de oynamadığım oldu ama hiç bir zaman bir sorun olmadı. Ertuğrul Sağlam ile de bir sorunum olmadı ve O'nunla da bire bir hiç konuşmadım. Evet benim kontratımda, 2 ay ödeme yapılmadığında gidebilirim şeklinde bir madde var. Ben gitmek isteseydim 2 aylık gecikmenin ardından giderdim. Yazıldı, "gitmek istiyor" diye ama bunlar yalan. Ben gitmek istemediğim için kaldım. Gitmediğime göre burayı, Türkiye'yi seviyorum."

"Benim kontratımın bitmesine 2 ay var. 31 Mayıs'ta bitecek. O zamana kadar buradayım. Daha sonra ne olacak bilmiyorum. Burada kalmak istiyorum. Ama profesyonelim ne olacak bilmiyorum. Bir yıllık bir opsiyon vardı. Ama ne olacak ben de bilmiyorum."

"Ben ilk duyduğumda şunu düşündüm, ben Brezilyalıyım ve ailemi alarak buraya geldim. Ama ben şuna üzülüyorum, ben bunu haketmedim. Bir anda böyle kaldım."

"KENDİME BİR ELEŞTİRİ YAPAMAM"

"Şu anda kendim için bir eleştiri yapamam. İlk sene geldiğimde yapıyordum, "az koşuyorum, daha iyiyim" gibi. Ama ben neredeyse 1 senedir oynamıyorum. İlk zamanlarda takım arkadaşlarıma da yardımcı olmaya çalışıyordum. Ama şu anda maçlarda yokum ve kendimi eleştirecek birşeyim de yok."

"İlk başta şunu belirtmek isterim, ben hiç bir maçta hocamla kavga etmedim. Ve hiç bir zaman soyunma odasında da telefonla konuşmadım. Bunlar olsaydı, o zaman teknik direktör de açıklamalar yaparken bunları söylerdi."

"SİZİN YÜZÜNÜZ GÜLER MİYDİ?"

"Bir soru da ben sorayım, "Siz dört ay ödemeleriniz yapılmasa ve maaş almasanız yüzünüz güler mi?" Ben ailemle birlikte buradayım. 4 ay maaş alamadım. Ve bu bir tek bana yapıldı. Bir tek ben ödeme alamadım. 4 ay ödemesi yapılmayan birinin yüzü gülebilir mi? Ben diğer oyuncuları bilemem. Yanlızca bana ödeme yapılmadığını biliyorum. Herhalde o kağıdı imzalamadığım için böyle oldu."

"Ben çok minnetarım. Öncelikle taraftara çok teşekkür ediyorum. Ben böyle bir taraftar görmedim. Bana bu dönemde destek olan takım arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Beni arıyorlar soruyorlar."

"Aslında son golümden sonra yanlız sevinmem abartılacak bir durum değil. Bunu, arkadaşlarım gelmedi şeklinde yorumlamayalım. Maçın sonuydu ve herkes çok yorgundu. Abartılacak bir durum değildi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious