Ve Türk askeri Katar sokaklarında!

Ve Türk askeri Katar sokaklarında!.19475
  • Giriş : 19.06.2017 / 12:12:00

Türk Silahlı Kuvvetleri ablukaya alınan Katar sokaklarında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Lübnan, Mısır gibi körfez ülkelerinin tüm diplomatik ilişkilerini kestiği Katar'a Türk Silahlı Kuvvetlerine ait birlikler dün gece ulaştı.

El Cezire kanalı, Türk askerlerini taşıyan araçların Katar sokaklarında ilerlediği bir videoya yer verdi. Reuters haber ajansı ise Türk ordusununda Tarık bin Ziyad askeri üssünde ilk tatbikata katıldıklarını duyurdu.

Katar savunma bakanlığı, birleşik askeri tatbikata katılmak için birinci grup Türk askerinin başkent Doha'ya geldiğini açıkladı. Bakanlık, Pazar günü Tarık bin Ziyad askeri üssünde ilk eğitimlerini gerçekleştirdiklerini belirtti. Uzun zamandır planlanan tatbikatlar, her iki tarafın savunma yeteneklerini güçlendirmeyi ve silahlı gruplarla mücadele çabalarını artırmayı ve bölgede istikrarı sürdürmeyi amaçlayan karşılıklı anlaşmanın bir parçası.

Tatbikatlar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır liderdiğinde çok sayıda Arap ülkesi Katar ile geçen hafta ilişkileri kopararak "terörizm" ve İran'ı desteklemekle suçlandığı bir sürece denk geldi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*