Vecdi Gönül: Bizler demokrasi sayesinde varız

Vecdi Gönül: Bizler demokrasi sayesinde varız.48488
  • Giriş : 16.06.2007 / 23:13:00
  • Güncelleme : 16.06.2007 / 23:31:52

Gönül, "Türkiye demokrasi sayesinde içinden çıkan insanlarla idare ediliyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Bizler demokrasi sayesinde varız. Türkiye demokrasi sayesinde içinden çıkan insanlarla idare ediliyor. Sandıklara sahip olmazsak demokrasiye sahip olamayız'' dedi.
Partisinin seçim çalışmalarına katılan ve 2. Bölge milletvekili adayı olan Gönül, AK Parti Karşıyaka İlçe seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Açılış töreninde şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Gönül, burada yaptığı konuşmada, açılan merkez ile sandıklara sahip çıkılacağını belirtti. Demokrasinin çok güzel bir şey olduğunu kaydeden Gönül, şöyle konuştu:
''Demokrasi olmasaydı biz buraya toplanıp (Türkiye'yi kim idare edecek) diye konuşabilir miydik? Bunu hep hatırlayalım. Bizler demokrasi sayesinde varız. Türkiye demokrasi sayesinde içinden çıkan insanlarla idare ediliyor. Demokrasinin yürüyebilmesi için teşkilat şart. Açılacak merkez seçim çalışmalarını bizzat yürütecek. Sandıklara sahip olmazsak demokrasiye sahip olamayız.'' seçim sürecinde insanlara ''5 sene önce mi iyiydiniz yoksa şimdi mi iyisiniz?'' sorusunun yöneltilmesinin yeterli olacağını ifade eden Gönül, hükümetleri döneminde yapılan çevre yolu sayesinde çok kısa bir süre içerisinde tören alanına ulaştığını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious