Vecdi Gönül: Manşet olur konuşmam

Vecdi Gönül: Manşet olur konuşmam.43906
  • Giriş : 08.08.2008 / 16:40:00

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül,YAŞ'ta ihraç kararı çıkmaması ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a emekliliğinde kullanması için zırhlı araç alımıyla ilgili ilgili sorulara cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara'dan THY'ye ait tarifeli seferle memleketi Erzincan'a gelen Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki eşi Sevim Gönül'ün köyü olan Bahçeyazı'ya gitti. Burada kendisini karşılayan eşi ve ailesi ile birlikte bir süre sohbet eden Bakan Gönül, köy evinde basın mensupları ile görüştü.

Gazeteciler, Bakan Gönül'e son YAŞ toplantısından ihraç kararı çıkmaması ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a emekliliğinde tahsis edilmek üzere alınan zırhlı araç konusundaki görüşlerini sordu. Bakan Gönül, gazetecilerin ısrarları üzerine, “Kameralara bu konuda herhangi bir açıklama yapmayacağım. Polemiğe girmek istemiyorum. Evet manset olurdu ama açıklama yapmayacağım” diye konuştu.

Eşi Sevim Gönül'ün daha önceden köye geldiğini vurgulayan Bakan Gönül, yarın Ankara'ya döneceğini söyledii. Vecdi Gönül, “Benim burada bir köyüm var. 1962 yılında göç ettik. Eski ismi Sarıgöl olan ve şimdi Çukurkuyu Beldesi'ne bağlı bir mahalle oldu. Ama yaşayan kimsem yok. Bu yüzden her yaz hanımın köyüne geliyorum” dedi.

Bakan Vecdi Gönül, bu sabah saatlerinde AKP Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle ile birlikte vilayet, belediye ve AKP il başkanlığını ziyaret etti. Bakan Gönül ziyaretler sırasında Vali Ali Güngör, AKP'li Başkan Mehmet Buyruk, AKP İl Başkanı Abdurrahman Keleş'e üzerinde Milli Savunma Bakanlığı'nın amblemi olan porselenden birer plakat verdi. Bakan Gönül, Cuma namazını Terzibaba Camisinde kıldı ve tekrar eşinin köyüne döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*