Vecdi Gönül: Patlamanın nedeni teknik

Vecdi Gönül: Patlamanın nedeni teknik.43906
  • Giriş : 29.08.2008 / 18:36:00

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül MKE Barut Fabrikasında yaptığı incelemelerin ardından, patlamanın olduğu yerde hiç kimsenin bulunmaması sebebiyle insan faktöründen değil, teknik nedenlerden olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Helikopterle Kırıkkale'ye gelen Bakan Gönül, patlamanın meydana geldiği MKE Barut Fabrikasında incelemelerde bulundu. Barut fabrikasında meydana gelen ilk patlamanın ana depoyu etkilediğini ve burada da bir patlama meydana geldiğini belirten Gönül, patlamanın meydana geldiği yerde işçilerin bulunmadığını söyledi.

Patlamanın etkisiyle 500 metre ileride çalışan 1 müteahhit ile 1 işçinin öldüğünü kaydeden Bakan Gönül, toplam yaralı sayısını ise 17 olarak açıkladı. Gönül, yaralılardan ikisinin Kırıkkale Devlet Hastanesi'nde, diğerlerinin de İhtisas Hastanesi'nde tedavi gördüğünü söyledi.

Makine Kimya Genel Müdürü ve teknik ekibin olay yerinde incelemelerde bulunduğunu belirten Gönül, “Olaya zamanında müdahale edilmiştir. İtfaiye ekipleri yangını vaktinde söndürmüşlerdir. Asıl büyük depolara herhangi bir sirayet olmadan yangını tamamen söndürmüşlerdir. Şu anda soğutma çalışmaları sürüyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*