Vefa gösterdi, seçim mitingine Siirt'ten başladı

Vefa gösterdi, seçim mitingine Siirt'ten başladı.11023
  • Giriş : 15.06.2007 / 16:18:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt mitinginde vatandaşların büyük sevgi gösterileriyle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları arasında kürsüye çıkan Erdoğan, Siirt için yaptıkları hizmetlerden örnekler verdi.

Erdoğan, Güneydoğu'da önemli sağlık yatırımları yaptıkları belirterek, bu yatırımlardan Siirt'in de büyük oranda faydalandığını söyledi. Türkiye sevdasıyla yola çıktıklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Bizim size bir sevdamız var. Bizim Türkiye'ye bir sevdamız var. Bu sevda için yola koyulduk. Tıpkı Aşık Veysel gibi söylemiştik. (Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece) demiştik. Evet uzun ince bir yoldayız bu yolda sizinle birlikte daha çok yol yürüyeceğiz. Milletimizle birlikte daha çok yol yürüyeceğiz." dedi.

Eskiden parası olan insanların özel hastanelere gittiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Artık benim fakir vatandaşım da özel hastanelere gidebiliyor. İsteyen anlaşmalı olan istediği hastaneye gidebiliyor. Eskiden SSK hastanelerinde kuyruğa giriyordunuz. Şimdi kuyruk kaldı mı? İstediğiniz zaman gidip ilacınızı alıyorsunuz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmiyoruz. Benim vatandaşım istediği ilacı buluyor ve ilacını rahat rahat alıyor. Bütün bunlar sevdalı olmamızın gereğidir. Bizim size sevdamız var." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "İnsanı yücelt ki devlet yücelsin, dedik. Önce insan dedik, insanı yücelteceksiniz. Biz devlet öncelikli çalışmadık. İnsan öncelikli çalıştık. Millet öncelikli çalıştık. İnsanımızı yüceltmeye de devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious