Vekalet benim

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Arınç: Vekalet benim, Sezer kalırım derse yapacak birşey yok

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer 16 Mayıs'tan sonra görevde kalırım derse vekalet söz konusu olmaz." dedi.

CNN Türk'te canlı yayına katılan Arınç, vekalet tartışmaları için 101. madde, 102'inci ve 106'ıncı maddelerin son fıkralarının dikkatli okunması gerektiğini söyledi.

Henüz görevli cumhurbaşkanı varken onun yerinin tartışılmaması gerektiği söyleyen Arınç, "Sayın sezerin göreve devam etmesi için seçilen yeni cumhurbaşkanı olması lazım. 16 Mayıs'ta cumhurbaşkanı görev süresi her halukarda bitecek. Seçilmiş yeni cumhurbaşkanı olur da görevine başlayamazsa Sayın Sezer görevine devam edecek. Cumhurbaşkanlığı makamının meraklısı değilim. Herkesin tartışabileceği bir durum söz konusu. Ancak benim hukuki görüşüm bu. Gerçi bu günlerde hukuki görüşün bir kıymeti de kalmadı. Sezer 16 Mayıs'tan sonra görevde kalırım derse vekalet söz konusu olmaz. Anayasa Mahkemesi bu konuda karar verecektir. 16 Mayıs'tan sonra vekalet konusunda merakım ve isteğim yok. Bu konunun muhatabı Cumhurbaşkanı Sezer'dir." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious