Vekil, PKK'lı eşinden boşanmamış

Vekil, PKK'lı eşinden boşanmamış.8824
  • Giriş : 09.11.2007 / 08:12:00

DTP'li milletvekillerinin aslı bir bir ortaya çıkıyor. Kurtulan'ın eşi PKK'lı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Milletvekili Fatma Kurtulan'ın terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen eşi Salman Kurtulan hakkında aralarında Adana'da 3 askerin şehit edilmesi ve 1 vatandaşın öldürülmesinin de bulunduğu terör olaylarına karışması sebebiyle dava açıldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 1999 yılındaki operasyonunda, terör örgütü PKK üyesi İsmet A. ile Şahin G. gözaltına alındı. İki zanlı ifadelerinde PKK'nın Adana bölgesi yönetim kadrosunda yer alan 4 kişiyi tanıdıklarını ve bu kişilerin 'Piro' kod adlı Salman Kurtulan, 'Reşit' kod adlı Mehmet Can Gürhan, 'Kemal' kod adlı Casim Dursun ile 'Ahmet' kod adlı Fikri Azgan olduklarını söyledi. İki zanlı ifadesine göre Kurtulan ve diğer teröristler, Adana Osmaniye Dereli köyü yakınlarında 1999 yılında yola döşedikleri mayını patlatarak 3 askerin şehit edilmesi ve yanlarında bulunan 1 vatandaşın ölümüneyle sonuçlanan terör olayını gerçekleştirdi. 25 Kasım 1998 tarihinde Dörtyol Mezbahane Mahallesi mevkiinde güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya girdiklerini, bölgedeki Köy Hizmetleri'ne ait şantiyeye silahlı baskın düzenleyerek otomobilleri yaktı. Terör örgütü üyesi 2 kişinin verdiği bu bilgiler üzerine, Salman Kurtulan'ın yanı sıra Mehmet Can Gürhan, Casim Dursun ve Fikri Azgan hakkında, o dönem faaliyetteki Adana DGM'ce 'terör örgütü PKK üyesi olmak, örgüt adına silahlı faaliyetlerde bulunmak' suçlamasıyla dava açılarak, 'yakalama' emri çıkarıldı.

Salman Kurtulan'ın 21 Ocak 1992 tarihinde Mersin'de Fatma Kurtulan ile nikah kıydığı, evlenmesinden birkaç gün sonra terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna katıldığı tespit edildi. Kurtulan'ın halen Irak'ın kuzey bölgesindeki PKK kamplarında yönetici kadrosunda bulunduğu ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious