Vekil 155'i arayıp 'İmdat' dedi

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

AK Parti İzmir milletvekili İsmail Katmerci'den, 155 Polis İmdat servisinin çalışmasını denedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çaldıran Mahallesi'nde vatandaşlarla sohbet ederken şikayetler üzerine 155'e telefon eden milletvekili Katmerci, polis memurlarını denetledi. Yakın zamana kadar asayiş şikayetlerinin isyan derecesinde olduğunu hatırlatan Katmerci, "İzmir'deki yeniden yapılanma çerçevesinde Buca'da son dönemde 30 gezici ekip kuruldu. Bunlar özellikle geceleri dolaşarak vatandaşımıza hizmet götürüyor. Memnun edici bu uygulamada yeni emniyet müdürümüzün pozitif katkısının altını mutlak surette çizmek isterim." dedi.

İsmail Katmerci, saat 16.15'te yaptığı yardım çağrısına 16.22'de olay yerine giderek cevap veren polis memurlarına teşekkür ederken sürenin biraz daha kısalmasını talep etti. Çaldıran Mahallesi Muhtarı Selahattin Ercan ve diğer sakinler, bir milletvekilinin yeni uygulamaları böyle denetlemesini takdir ettiklerini belirtirken yeni başlayan gece vardiya sisteminin kendilerini rahatlattığını kaydetti.

Çağrı üzerine polis ekiplerinin seri bir şekilde gelmesinden sonra İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a da telefon edip teşekkürlerini ileten AK Parti milletvekili Katmerci, asayiş probleminin kısa sürede İzmir'in gündeminden düşmesini istedi. Yaptığı uygulamayı Emniyet Müdürü Çapkın'a anlatan Katmerci, olay yerine intikal süresinin daha da düşürüleceği sözü aldı. Emniyet mensuplarının olay yerine intikalinin 5 dakikayı geçmemesi gerektiğini belirten Katmerci, devamlı göç alan İzmir'in bu konudaki altyapı çalışmalarını bitirmesi gerektiğini belirtti.

Valiliğin son olarak yaptığı asayiş ve güvenlik değerlendirme toplantısına atıfta bulunan İsmail Katmerci, İzmir'de son dönemde alınan tedbirlerle azalan suç oranlarının sevindirici olduğunu kaydetti. Katmerci, "Sayın Valimiz'le bu konuyu neredeyse her gün konuşuyoruz. Hükümet ve İçişleri Bakanlığı, sonuna kadar emniyet güçlerimizin arkasındayız. Özellikle teknik ve fiziki altyapının kurulmasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık. Okulların açılacağı şu dönemde İzmir Emniyetimiz, yeni bir uygulama yaparak 120 okulu polislere zimmetleyecek. Okul idareleriyle koordineli çalışacak bu ekipler sayesinde velilerimiz huzur içinde çocuklarını okula gönderebilecek." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious