Vekil gözlerine inanamadı

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Balıkesir milletvekili Ali Aydınlıoğlu, AK Parti Ayvalık İlçe Teşkilatı ile birlikte ilçede bir dizi inceleme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

114 çocuğun kaldığı yuvada, Iğdır'dan getirilen 6 çocuğun bulunduğu odanın kapısının kilitli olmasına da tepki gösteren milletvekili Aydınlıoğlu, "Sizin göreviniz bu çocuklarlara bakmak, onları kilitlemek değil." şeklinde konuştu.

Ayvalık Emniyet Müdürlüğü tarafından gönderilen 8 suçlu çocuğun da yurt binasında kırılmadık yer bırakmadığı ifade edildi.

Rehabilite amacıyla 25 gün misafir edilen çocukların kapı ve pencereleri kırdığı ve uyumsuz davranışlarıyla diğer çocuklara zarar verdiği ileri sürüldü.

Alibey Çocuk Yuvası Müdürü Dilek Demiryumruk, "Yurt binamızı tamamen elden geçireceğiz. Ödeneğimiz hazır, ihale edilmesini bekliyoruz." dedi.

Diğer yurt yetkilileri de, sabıkalı çocukların diğerleriyle aynı yerde barındırılmasının sıkıntıya yol açtığını belirtti. Devamlı zarar veren ve kötü örnek olan bu çocukların, özel yapılmış ve devletin ortak koordinasyonuyla oluşturulacak yerlerde barındırılması gerektiği hatırlatıldı.

Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, "Bu durumu sayın valimize ileteceğim. Devletin el attığı ve her türlü desteği verdiği bir kurumda böyle şeyler olmamalı. Burası sahipsiz kalmış gibi. Gösterilen gayretler yeterli değil. Çamaşırhane, yemekhane, lavabolar pislik içinde. Bizim görevimiz çocuklara sahip çıkmak, yaşamlarını zorlaştırmak değil." diye konuştu.

İncelemeleri sırasında Ayvalık Devlet Hastanesi'ni de ziyaret eden Balıkesir milletvekili Aydınlıoğlu, Başhekim Vekili Orhan Erdoğan'dan bilgi alırken çalışmaları takdir etti.

Hastanenin temiz ve düzenli olduğunu ifade eden Aydınlıoğlu, "Bütün kurumlarımızın böyle olması lazım. Demek ki isteyince oluyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious