Vekil oldu, ağa olamadı!

Vekil oldu, ağa olamadı!.12053
  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

CHP Milletvekili Mehmet Yıldırım, Kastamonu'daki bin 550 metre rakımlı Koru yaylasında girdiği ağalık yarışını 500 YTL farkla kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldırım, Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde bin 550 metre yükseklikteki Koru yaylasında bu yıl 30.su kutlanan Ginolu Gümüş Balık Festivali'ne katıldı. Koru yaylasında yapılan yayla ağalığı yarışmasına katılan milletvekili Yıldırım, yarışı 7 bin YTL ile başlattı.

Yarışmaya Doğru Yol Partisi (DYP) Eski Genel başkan Yardımcısı ve Kastamonu Milletvekili Nurhan Tekinel'in kayınpederi Ali Kütük ve İsmail Şen isimli İş adamı katıldı.

Büyük çekişmenin yaşandığı yarışmada Milletvekili Yıldırım en son 9 bin 500 YTL verince iş adamı Ali Kütük yayla ağalığını 10 bin YTL ile kazandı. Milletvekili Yıldırım yayla ağalığını kaptırdığı iş adamını tebrik etti.

Koru yaylası ağalığına seçilen Ali Kütük CHP'li vekile teşekkür ederek gelecek yıl yapılacak yarışmada Koru yaylasında daha güzel organizasyonlar yapacaklarını söyledi.

Öte yandan Koru yaylasında bu yıl ilk kez yapılan OFF ROAD yarışmaları büyük beğeni topladı. Yarışmaya 12 araç katılırken yaylaya gelen yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Çatalzeytin Kaymakamı Süleyman Yıldız, bu yıl Koru yaylasında ilk kez yapılan OFF ROAD yarışlarına katılımın büyük olduğunu belirterek bundan sonraki yıllarda yapılacak yarışların daha güzel olacağını söyledi.

Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious